Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vacheron Constantin danışma

3 posters
YazarMesaj
mertsamet

mertsamet

Vacheron Constantin danışma Empty
MesajKonu: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 4:03

İyi günler saat merakım başladıktan sonra forumdan mümkün olduğunca bilgi edinmeye çalıştım. Sayenizde saatlere bakışım değişti. Lütfen bu paylaşımımla kimse beni yargılamasın. Her ne kadar replika saate karşı olsam da 4 gün önce pc'de çizim yaparken bir anda aklıma babamın 4-5 yıl önce aldığı bir saat geldi. Dükkanımıza sürekli uğrayan yurt dışından geldi diyerek parfüm gözlük saat vb. ürünler satmaya çalışan bir adamdan almıştık saati. Ne kadar sahte olduğu bilinsede babamın hoşuna gitti ve aldı. O zamanlar bu ne böyle dediğimi hatırlıyorum. İçi gözüküyor ne acaba falan diye düşünmüştüm. Otomatik saat sevgisi başlayınca bilinç altımdan o an su yüzüne çıktı sanırım Very Happy hatırlar hatırlamaz babamı arayıp kullanmıyorsa kargolamasını istedim.
Kargo elime ulaşalı 1 saat oluyor hemen foruma koyup bir fikrinizi alayım dedim saatte beni rahatsız eden tek şey kordonu. Onuda değiştirdiğim zaman bir sorunu yok. Tarzı çok değişik saati rakamsal olarak gösterip sadece yelkovanı var. Kalitesi pek iyi değil sanırım rotar üstündeki bazı harfler düşmüş. Ayrıca babam yollamadan önce bir saatçiye götürüp bakımını yaptırmış. Arka kapak camı düştüğü için belki sürtünmeden dolayı düşmüştür harfler. Neyse sanırım fazla uzattım resimleri yollıyayım size.

Vacheron Constantin danışma Imag0195g.th
 Vacheron Constantin danışma Imag0197l.th
 Vacheron Constantin danışma Imag0194b.th
 Vacheron Constantin danışma Imag0191d.th
 Vacheron Constantin danışma Imag0187n.th
 Vacheron Constantin danışma Imag0183z.th

lombardo

lombardo

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 7:36

bu forum sizde böyle bir etki bırakmışsa; yani babanızın 5 yıl önce edindiği bir saati hatırlatıp, bunu tekrar bir elden geçirme ve kullanma isteği uyandırdıysa bence bu, gerçek bir vacheron' dan bile daha değerlidir. Saat hakkında hemen hemen hiç rastlanmayan bir replika olduğunu söyleyebilirim. Yine de bu forumun hemen-her üyesi gibi siz de yavaaş yavaş; önce bir orient veya seiko, sonra daaaa Smile

mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 7:43

zaten bir seiko 5 aldım arkadaşım elimden zorla aldı saati şuanda bir poljotum var 3133 mekanizmalı çok severek takıyorum kurmalı chrono. Bu saat çok değişik piyasada tek kollu saatler var ama vacheron sanırım üretmemiş göremedim. Very Happy ben acaba mekanizması ne onu merak ediyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 9:39

Mekanizması bildiğin halis Çin malı.
mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 9:43

deka demiş ki:
Mekanizması bildiğin halis Çin malı.
tahmin ettiğim gibi hocamda, sakin ol Very Happy ben başka birşey beklemiyordum zaten :S
deka

deka

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 9:55

"sakin ol" derken?
mertsamet

mertsamet

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 18:54

Mesajınız kızar gibi geldi de bir an ondan öyle dedim.
Konunun başında dediğim gibi zaten 4-5 yıl önce alınmış bir saat bir beklentim yoktu fakat mekanizması garip geldi, tek kollu saat sadece dakika kolu var saat ise rakamsal olarak gösteriliyor. İnternette baktım bu tarz saatler çok ama bir bilgide yok onu kastetmiştim ben.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin danışma    Vacheron Constantin danışma Icon_minipostedPtsi 9 Nis. - 20:30

Ne alaka, neden kızayım ki, sen sormuşsun, bende cevapladım, asıl senin tepkin hiç hoş değil, tepkini sevmedim, rahatsız edici. vieux
Konu amacına ulaştığı ve boyutu değişmeye başladığı için kilitlenmiştir.

Vacheron Constantin danışma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vacheron Constantin
» Vacheron Constantin
» Vacheron Constantin Replika
» Vacheron Constantin Çin Malı
» Vacheron Constantin yeni ve enteresan