Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vacheron Constantin

5 posters
YazarMesaj
Azizim
moderator
Azizim

Vacheron Constantin Empty
MesajKonu: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedPtsi 6 Tem. - 5:07

Vacheron Constantin Saatleri, en eski saat üreticilerinden biridir.1755'ten beri piyasada olan marka günümüzde kalitesinden hiç ödün vermeden, her kesime ve her yaşa hitab eden tasarımlar üretmekte.Saat tarihinde ilklere imza atan Vacheron Constantin Saatleri,Richemont grubuna aittir. Cenova'daki modern binasında 400'den fazla işçisi olan marka,80'den fazla ülkeye satış yapıyor ve 15 pazarlama ofisi var.
İsviçre'nin Genova şehrinde temeleri atılan,her yıl,her sezon ve her asır kendisini yenileyen teknolojisi ile günümüz lüks sınıf markalar listesine adını kazıyan,buram buram tarih kokan bir marka olan Vacheron Constantin,o yıllardan günümüze gelinceye değin birçok ödüle imzasını atmıştır.Markanın listesinde el ile kalibre edilen dünyanın en ince saati ünvanı da var.
Dünya'nın en eski saat üreticisi olarak bilinen Vacheron Constantin,250 yıllık tecrübesi ile günümüz kadını için modern ve kişilikli bir model tasarladı.Egérie modeli aynı zamanda mükemmel çizgilere sahip olması ile de dikkat çekiyor.
okyanus57

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 2:16

Acilen logosunu değiştirmesi lazım.Saatleri çok hoşuma gidiyor.Replica da olsa bir tane alacaktım.Ama kolumda sürekli bir haç işareti taşımak istemiyorum.Belki içinizde beni fazla takıntılı bulanlarınız olacaktır.Ama ben bunu takıntı olarak görmüyorum.Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim.Saygılarımla...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 2:22

pervane yada gonca gibi düşün Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 2:39

Ya da hristiyanlik oncesi hint-sumer-misir vs vs sembolu gibi mesela
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 2:51

Vacheron'dan bir video, 2007 mask serisi:

okyanus57

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 3:34

egunns demiş ki:
pervane yada gonca gibi düşün Very Happy

Ben düşünürümde,çevremdekilerin öyle düşüneceklerini sanmıyorum.Akşam hanıma gösterdim bir tane ilk tepkisi
sakın bu haç işaretli saati alıpta koluna takma oldu. Crying or Very sad
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 5:02

Iskelet modellerinde hac galiba yok
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 7:44

Bir tarihçi haç işaretinin eski Türklerin işareti olduğunu tanri anlamı taşıdığını ve çok daha sonra haçın hristiyanlık sembolü olduğunu iddia etmişti.
Sen de harpte kestiğim bir gavurun kolundan almıştım dersin diable
okyanus57

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 9:36

teng demiş ki:
Bir tarihçi haç işaretinin eski Türklerin işareti olduğunu tanri anlamı taşıdığını ve çok daha sonra haçın hristiyanlık sembolü olduğunu iddia etmişti.
Sen de harpte kestiğim bir gavurun kolundan almıştım dersin diable

alkisalkis alkisalkis alkisalkis ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 10:11

katil balina demiş ki:
haç rahatsızlık yaratıyorsa bazılarında şimdi sevmeye başladım işte vacheron'u

Senden zaten bu beklenirdi aykiri adam blublu
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 10:28

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
okyanus57

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 10:34

katil balina demiş ki:
hocam aykırı olan ben değilim:)
malum mevzu ile alakasız öyle bir misyonu olmayan bir amblemin bambaşka algılamak asıl aykırılık bence.

bizim aykırılığımız solda sıfır kalır bana öyle geldi valla Vacheron Constantin Icon_scratch

Katil balina inan algı olayı çok farklı birşey.Her insanda farklı çalışır.Büyüdüğü ortam,aldığı eğitim,inandığı değerler ve hayata bakış
açısı insanın algılarını belirleyen temel unsurlardır.2008 yılında bir yönetim kursuna katılmıştım.Dersi anlatan eğitimci bir a4 kağıdını uzunlamasına 4 eşit parçaya böldü ve herkese sırasıyla sordu.Neye benziyor diye.Kimi sokaktaki mazgal,bazısı
demir parmaklık,bazıları bahçe çiti,yaya geçidi gibi cevaplar vererek algılamalarını söyledi.İnan bana o dersin sonuna kadar o 4 adet kağıt parçası en az 100 farlı şekilde algılandı...saygılarımla.
okyanus57

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 10:46

Söylemeden geçemeyeceğim.Forumumuzu zenginleştiren en önemli unsur farklı düşünceler ve algılamalardır.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 10:55

okyanus57 demiş ki:
Söylemeden geçemeyeceğim.Forumumuzu zenginleştiren en önemli unsur farklı düşünceler ve algılamalardır.

Aynen katiliyorum ok1
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 12:13

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 22:48

Fransız, İtalyan ve Çinliler bu yeni logoya bayılır,
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedSalı 9 Mart - 22:50

Amerika'lilar, Romanya'lilar ve Macar'lar da sarimsak logosunu cok begenirler bence.
Malum vampir meselesi Very Happy
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedÇarş. 10 Mart - 14:39

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
okyanus57

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedCuma 23 Tem. - 2:57

katil balina demiş ki:
"algı"nın farklı olduğu bilinen bir şey.
protagoras nerdeyse 2500 yıl önce "insan herşeyin ölçüsüdür" demiş zaten.

hoş bunun bir ucu "bırıkınız yapsınlar bırakınız geçsinler"e vardığı icin tartışmalı bir şey ama olsun.

zira "göre"lilikteki tehlikeye işaret ediyor bazı düşünürler.
hukuk adalalet vs türünden kavramların mesela bu şekilde ele alınamayacağı gibi.

zaten burda "özne nesne ilişkisinde mutlak hakikatten sözedebilir mi" gibi bir şeyi de tartışmayacagız.

benim söylemek istediğim "algı"nın bu şekilde evrilmesi.

benim bildiğim öğretilegelen hep su olmustur. osmanlıda bütün kültürler yasama fırsatı buldu ve özgürce bir arada bulunabildiler?

dedeleri böyle yaşayabilmiş bir millet nasıl oldu da böyle oldu.

"haç"a benzeyen bir logonun bu kadar rahatsızlık uyandırmasını işte tam da bu sebeple anlayamadım.

çünkü amacının tamamen dısında bir algılama bu.

mesela ben "acilen logosunu değiştirmesi lazım" gelen bir marka olarak görmedim hiç.
yıllardır saatlerine bakarım "haç"a bile benzetmemişim hiç. bunu da yeni farkettim

şahsım adına isterim ki komşularımdan birinin adı nikolaos olsun diğerinin ki pier?

pierin evindeki haç beni rahatsız etmesin.

tabi üzerinde tuğra ya da benzeri türden "logo"lar da nikolaos'u...

ama ben bi teklifte bulunacağım vacheron constantin'e

bence logoları sarımsak olsun bundan kelli.

Bütün eleştirilerime rağmen replika da olsa bir vacheron aldım.Neyse ki saatin logosu pek belli olmuyor. Very Happy Very Happy Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Vacheron Constantin   Vacheron Constantin Icon_minipostedPaz 25 Tem. - 22:29

Bizi bu kadar kavga dogus ettirdin sonra da gittin aldin hahahaaaaaa kahkaha2

Vacheron Constantin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vacheron Constantin
»  Vacheron Constantin danışma
» Vacheron Constantin Replika
» Vacheron Constantin Çin Malı
» alınık vacheron constantin TOURBILLON