Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Saatim kolumda

+26
DJouneyt
silver
wedoking
bumblebee
ahogözlerim
cowboy
ertay
asiruh2009
Mori
panopticon
MortingenStrasse
peugeot206wrc
denizcimavisi
aaltindeger
okyanus57
Polemik_
bilo1900
ooomegaa
forbidden
vervito
egunns
watcher
certus
Quorthon
deka
solestar
30 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
YazarMesaj
teng

teng

Saatim kolumda - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 2:48

Yardımcı olacaksa daha resim yayınlayayımmı ?
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 3:41

Bunun kayışı diğerinin kayşından farklımı, banamı öyle geldi,biraz daha resim isteriz,yaw benimde bir paneraim olsun diyorum ama.
ertay

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 3:51

Abi bu Panerai, Niza li olan saat degilmi? diable
kayisi et kalinligi olarak zayif geldi gozume, yoksa yaniliyormuyum? yada dolgun kayis hastaligim mi nuksetti acaba? fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 4:00

Niye nüksetsin ki o saate de dolgun kayış yakışıyor,(niza lı mı?, kimle? fumeur )
ertay

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 4:11

deka demiş ki:
Niye nüksetsin ki o saate de dolgun kayış yakışıyor,(niza lı mı?, kimle? fumeur )
daha once askerlik yaptigimiz yerde komutanla mevzusu olmustu gibi aklimda kaldi sanki. Very Happy
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 4:22

İkiniz de az değilsiniz hani
Komutanın zılgıt çektiği saat bu değil.
Deka haklısın daha kalın bir kayış vardı ama ben kendi kayışı ile daha güzel durduğuna kanaat getirip tekrar kayışları değiştirdim.
Resimleri hazırlayacağım

Ps: En zor değişen kayış Radiomir kayışı imiş. Süründürdü valla monstre
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 4:34

Beklenen cevap geldi, vieux yaw madem bu kadar yaptın,saatin canlısını görmediğim için sorayım o saatin kordonu nasıl değişiyor,merak etdim, aklımda bir yöntem var ama.
ertay

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 4:44

deka demiş ki:
Beklenen cevap geldi, vieux yaw madem bu kadar yaptın,saatin canlısını görmediğim için sorayım o saatin kordonu nasıl değişiyor,merak etdim, aklımda bir yöntem var ama.
Boynuzlarin uclari kasaya geciyor ve kasanin arkasinda vidalar var. yani vidalar gevsetilerek boynuz kelleden komple cikiyor. Very Happy
ertay

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 4:54

teng demiş ki:
İkiniz de az değilsiniz hani
Komutanın zılgıt çektiği saat bu değil.
Deka haklısın daha kalın bir kayış vardı ama ben kendi kayışı ile daha güzel durduğuna kanaat getirip tekrar kayışları değiştirdim.
Resimleri hazırlayacağım

Ps: En zor değişen kayış Radiomir kayışı imiş. Süründürdü valla monstre
Ne bileyim abi, sadece komutanin siddeti aklimda kalmis. diable
fakat bir sey daha var, komutan zannetme ki bu saate sesini cikarmazdi, sayet yakalasa idi, bundan da disipline verirdi. kahkaha2
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:02

O yüzden ben de saatime merdiven altında bakıyordum ya.:-))
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:09

ertay demiş ki:
deka demiş ki:
Boynuzlarin uclari kasaya geciyor ve kasanin arkasinda vidalar var. yani vidalar gevsetilerek boynuz kelleden komple cikiyor. Very Happy
zahmetli bir işmiş,vida gevşerse veya uygun olmayan tornavida ile müdahale edilirse gitdi,özen gerektiren bir durum. merci
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:11

Saatim kolumda - Sayfa 10 061109222
Sağolsunlar bana özel kayış yaptılar 26/24 bana fazla gelir deyince 26/22 hiç yapmamışlardı ama sonuç gördüğünüz gibi oldu. Hangi kayışla güzel sizce ?.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:13

Bu açıdan üzerindeki ama diğeri etli ve bu saatin formatına uygunsa tabiki diğeri,canlı görmek lazım. ok1 ,yaw gördükçe ısınıyorum saate, ama 45 de bence büyük ya.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:16

Saatim kolumda - Sayfa 10 061109224Saatim kolumda - Sayfa 10 061109227
Kayışı söküp takmak için barların takıldığı vidaları çıkartması sorun değil ama aynı yere vidalaması tutmayınca tutmuyor. Bir ara saat koleksiyonu yapmaktan vazgeçecektim.
Deka, Panerai 'mi Forum saatimi aklımızı karıştırdın karar ver, fumeur
ertay

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:18

uzerindekini sevmedim, cok ince. atesi yakip Tava yi kizdirdigimiza degmez. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:25

Aslında ince diye gördüğün kenarları inceltilmiş olduğu için öyle görünüyor. Şimdi sana bir sürprizim var.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:28

Bende ince kayışı sevmedim,diğeri daha iyi, tercih konusunda tabiki tartışmasız forum saati,bunu tartışmam bile. by hele birde 42-43mm. olursa tadından yenmeyecek. fumeur (Watcher a mesajımdır. by )
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:30

Saatim kolumda - Sayfa 10 061109234
Saatim kolumda - Sayfa 10 061109236
Kalın olanı mı takayım demiştin ? diable
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:33

Olsun birisi takviyeli,şişirme,ki suni olayları sevmem, diğeri gerçek kalınlık, en azından her tarafı aynı,diğerinin kenarları ince ortası sünger takviyeli. diable
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:36

Ama o kesit saatin kesiti ile birebir örtüşüyor. Saat te ortada şiş yanlarda inceliyor. Efenim ? fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:38

Neyse, kumpasını beğendiğimi de söylemeden edemiyeceğim. ok1
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:43

merci en azından onu beğendirdik..
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 5:47

deka demiş ki:
Bende ince kayışı sevmedim,diğeri daha iyi, tercih konusunda tabiki tartışmasız forum saati,bunu tartışmam bile. by hele birde 42-43mm. olursa tadından yenmeyecek. fumeur (Watcher a mesajımdır. by )

mesaj alinmistir by
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 10:12

Arkadaslar, konuyu sakulunden yine kacirdik,
simdi bir baska baslik acicam, "2010 Ocak Bugun Kolumdaki saat" diye.
Sohbeti buradan devam ettirelim, obur basliga sadece resimler ve aciklamalar ekleyelim ok1

En son watcher tarafından Paz 10 Ocak - 13:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 13:16

ok ben de buradaki faxlalıkları sileyim ?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 13:24

bence silmeyelim, sohbetli olani buradan sadece resimli olani da her ay yenilemeyi dusundugum aylik bolumlerde ekleyebiliriz
ertay

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 13:26

madem ikaz aldik, son kez bende soyleyecegimi soyleyeyim bir daha demem.
abi sen yinede digerini tak; silikonlu isler bizi bozar. fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 13:28

Bir başlığımız daha vardı bugün kolunuxda hangi saat var diye onu napalım?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 13:36

Bence dursun, konular ilerledikce arsivde kalir fakat her ay yeni baslik acayim ve o ayki saatlerimizi yayinlayalim diyorum.
ertay

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 13:39

teng demiş ki:
Bir başlığımız daha vardı bugün kolunuxda hangi saat var diye onu napalım?
abi tamam hepimiz askerden yeni geldik, fakat askerlik anlatip durmayalim, o senin bahsettigin olay kita da degilmiydi? fumeur
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 13:45

Hani sek resimler için onumu kullansak diye sormuştum.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 10 Ocak - 23:22

bugun kolunuzda hangi saat var
saatim kolumda

bunların teması ayrı bence
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 22:39

Saatim kolumda - Sayfa 10 Img2936ro

Saatim kolumda - Sayfa 10 Img2932q

Saatim kolumda - Sayfa 10 Img2924s

Saatim kolumda - Sayfa 10 Img2916l

mzi corinth, 43mm
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedCuma 22 Ocak - 23:22

Vaaayy sevgili Solestar siyah iskelet cok hos durmus, hayirli olsun ok1
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 0:44

Teşekkürler watcher Smile
43mm çok büyük durmuyor değil mi Suspect
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 1:01

Hayır büyüklük gayet kıvamında duruyor, skeleton olduğu için kadran büyük durmuyor.hoş bir saat.
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 1:09

Teşekkürler teng Smile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 2:19

Hayırlı olsun, en sonunda aldın galiba, bir hikayesi var mı?
dslrman

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 2:29

certus demiş ki:
egunns demiş ki:
maşşallah amcada ne bilek var..bu saat 46 mm den aşağı değil

certus demiş ki:
saat maalesef benim kolumda değil ...

Saatim kolumda - Sayfa 10 Longinesmaster002

saat 47 mm ve gerçekten de ne bilekmiş ya...

Saat 47mm değil, 42mm.
http://www.gemnation.com/watches/Longines-Master-Collection-L2.665.4.78.5-2290.html

47.5mm olan modelinin saniye göstergesi, kadranın altında ortada bulunuyor.
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 3:06

deka demiş ki:
Hayırlı olsun, en sonunda aldın galiba, bir hikayesi var mı?

Teşekkür ederim deka ok1
Piyasada pek göremediğim siyah IP kaplama modelini eBay'de görünce almaya karar vermiştim, hatta saatin linkini vererek almamda yardımcı olabilecek biri var mı diye başlık açmıştım ama kimseden cevap gelmeyince GG'de yurtdışından ürün getiren bir arkadaşa komisyon/kâr payı ödeyerek almış oldum...
Kasa çapı 43mm, benim için son nokta, ama yabancı forumlarda okuduklarımdan kasa çapından ziyade lug-to-lug mesafesinin önemli olduğunu farketmiş oldum. Bu mesafe Hamilton'dakiyle aynı olunca çok büyük durmayacağına karar verdim ve aldım... Saatin kordonu hareket ettikçe cıiiiyyk Very Happy diye ötüyordu resmen, hemen değiştirdim. Ayrıca bu saate 22mm kordon daha iyi olurmuş...İlk dikkatimi çeken saatin makinesinin yüzeye yani cama olan uzaklığı fotoğraflarda görünenden fazla. Yani makine hafif derinde kalmış gibi bir his uyandırdı bende. Malzeme kalitesi, işçilik fena değil ama tabi ki bir Hamilton kadar olamaz. Hamilton'a biraz daha kanım ısındı bu arada Smile Saatin kasa kalınlığı 11mm civarı, bunun üzerinde bir kalınlığa sahip saat almayacağımı da anlamış oldum, ince kasaya sahip saatler daha kibar ve kola daha iyi oturuyor... Saati okumak doğal olarak biraz zor ama hemen alışacağımı düşünüyorum. Makinesi biraz sesli çalışıyor, tik-tak sesleri yavaş bir tempoda geliyor. Bu tik-tak seslerinin temposunu/hızını belirleyen nedir merak ettim.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 3:23

Her makine kendine özgü bir ses çıkarıyor. Benim unitas masada iken sesinden durulmuyor. Kasanın ses geçirmemesine de bağlı tabii.
Tempo kurmalı saatlerde daha yavaştır. Eski kurmalılarda saatte 18000 devir sonrakilerde 21600 devir yeni otomatiklerde 28800 devir. yani eski saatlerin tiktakı daha yavaş. yeni otomatiklerin tiktakı daha hızlıdır.
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 3:32

Anladım, yani duyduğumuz ses maşanın boşaltma çarkına teması ile çıkan ses ve temposu saatteki vuruş sayısına bağlı.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 3:44

yes it is
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 5:57

solester senmiydin devamlı skeleton bakan..hatta 1 tane skeletona sahip olan..bu 2. cimi....hiç kadran problemin yok bravo Smile
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 6:06

Hayır solester değildi, bendim blublu
Bende sadece Hamilton Open Heart vardı, bir de yukarıdakini aldım. Daha önce Oris Artelier Skeleton alıp iade etmiştim. Hepsi bu...
Kadran problemim yok gerçekten Smile Ama benim de çok hoşuma giden ve sahip olmayı istediğim iskelet olmayan pek çok saat var tabi...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 8:39

duruşu olan bir saat
atraksiyonlu lug lar dikkatimizden kaçmadı ok1
güle güle kullan
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedC.tesi 23 Ocak - 8:46

Teşekkür ederim egunns Smile
solestar

MesajKonu: Geri: Saatim kolumda   Saatim kolumda - Sayfa 10 Icon_minipostedPaz 24 Ocak - 4:27

Yukarıdaki mzi ilk ve tek kurmalı saatim olduğu için power reserve süresini ölçtüm; tam olarak 49,5 saat. Sanırım olması gerektiği gibi,değil mi?

Saatim kolumda
10 sayfadaki 10 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Omegam Kolumda
» Saatim ileri gidiyor
» saatim geri kalıyor
» Dalgic saatim su icinde
» İlk Mekanik Saatim: Steinhart Nav B Uhr II 44 mm