Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rumi Numunesi

+38
tmr5555
BR-02
bstsn
coste
sandan
bootsector
Exern
selcuk
ytk
cleric
borahan
asderty
MrWrong
Revoirnat
Kerim_91
Azizim
trilobid
teng
krytime
movement34
mustafasuren
qazokmubec
vervito
mehmedkaya
christiano
frown
deka
Akif
kHanTW
haspirin
ofis
celahir
ekonomist
GAREZ
yusufduz
egunns
crazyhours
watcher
42 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
deka

deka

Rumi Numunesi - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 3 Tem. - 5:06

Bende mesaj üzerine "acaba atladık mı" düşüncesi ile geriye dönük "tanışma" mesajlarına baktığımda göremedim. by
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 3 Tem. - 10:28

yahu İzmir ses ver yok mu giden gelen Very Happy
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 3 Tem. - 10:30

ses seda yok... alanlara sormak gerek...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 3 Tem. - 10:32

valla direk numune izmir'e mi gelecek ben orasını da tam anlamadım. numunenin önce mete abiye geleceğini düşünüyordum ben, yanlış mı düşünmüşüm?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 4:15

Arkadaslar numune cikti ve su anda Izmirde valjoux arkadasimizda bulunuyor.
Bir iki resim asagiya ekliyorum, fakat:

-Kasayi refuze ettim, kasanin yapilisi cizdigimiz dizaynin disinda olmus, daha dogrusu arka kapak tarafi biraz banal olmus, benim istedigim tarzda olmamis, dolayisi ile saat kalin gorunuyor, ben arka kapagin kenarlara dogru egimli gelerek kasanin kolda takili oldugunda kenar cercevenin 2mm civarinda gorunmesini istemistim, neticede yaptigimiz saatin ruhu bu idi ama degisik yapmislar. Saat su anda valjoux arkadasimizda gorulebilir.
-Kadrani da refuze ettim, zaten son birkac gundur bunun kavgasini veriyorum cunku ben kadrandaki indexleri aplike istemistim ama gelen numune sticker yani yapistirma, one surdukleri neden saat 4 hizasinda cok ince olan ara cizginin aplike olmasindaki imkansizlik oldu ama zaten ben en bastan orayi print yapabileceklerini belirtmistim,
-numune parcalari ayri ayri yerlerden geldikleri icin parcalari valjoux arkadasimizda biraraya getirterek montajini ona yaptirdim, bu arada henuz makineleri almamis oldugumuz icin elde bizim orjinal monte edecegimiz top grade makine de olmadigi icin standart bir makine koydu ama orjinal saatlerimize top grade makine girecek.
-Kurma kolu goze kucuk gelebilir (4mm cap ile jaeger'in aynisi) ama daha buyuk olursa bu sefer saatin ruhuna ve inceligine golge duser kanisini tasiyorum, siradan standart kurma kolu da koymak istemiyorum, bu durumda kurma kolundan kurarken ileride sikayetiniz olursa standart bir kurma kolu ile degisim yaptirabilirsiniz, ya da bu konuda bana fikrinizi soyleyin.
-Resimlerdeki Kayis gecici takildi, bizim kullanacagimiz kayis hakiki deri kroko imitasyon veya hakiki devekusu olacak.
-Yeni numune cikisi 1-2 hafta surebilir

Isteyen Izmir'de valjoux ustamizda saati gorebilir ve hatta daha sonra istanbula da gondertebilirim ama bizim orjinal saatimizde farkliliklar olacak.

Rumi Numunesi - Sayfa 3 Dsc_0910

Rumi Numunesi - Sayfa 3 Dsc_0911
http://www.turksaatforumu.com
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:06

Bütün forum uyumuş, hiçbir sevinç gösterisi yok Smile

ellerine sağlık watcher üstadım, şu anda renk uyumları, yani altın index ve kol üstüne çelik kasa, kahverengi kayış, tam olarak benim çelik kasada sipariş etmiş olduğum iki adedin formlarına uymakta.

bahsettiğiniz konularla ilgili düşüncelerimi ilerleyen mesajlarda ayrıca yazacağım.

ne diyeyim, elleriniz dert görmesin, watch, valjoux usta.

qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:08

bu arada her ne kadar son haliyle farklı olacağını belirtmiş dahi olsanız, saatin arkadan görünümünün resimini de koymanız mümkün müdür üstadlar?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:12

Saatin arka gorunumlu resmini yarin ekleyecegim.
Ama makineye aldanmayin, bizim makinemiz cote de geneve dekorlu ve top grade olacak.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:18

Kadrandaki saniye cizgilerini %50 oraninda inceltme,
Turksaat yazisini %30 oraninda inceltme ve biraz asagi kaydirma,
rumi yazisini %30 oraninda kucultme ve inceltme
tum saniye ve dakika cizgilerini siyahtan koyu kahveye cevirme (siyah cok baskin duruyor)
5 hizasindaki rakami da biraz duzeltme
talimatlari da verdim.

En son watcher tarafından Salı 5 Tem. - 5:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:18

Bence bu numune olmasına rağmen çok güzel gözüküyor. Birde çekimler biraz yakın çekim olsa idi daha anlaşılır olurdu. watcher, valjoux ellerinize sağlık ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:20

krytime demiş ki:
Bence bu numune olmasına rağmen çok güzel gözüküyor. Birde çekimler biraz yakın çekim olsa idi daha anlaşılır olurdu. watcher, valjoux ellerinize sağlık ok1

Yarin yeni resimler ekleniyor ok1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:24

Tesbitler ve refuze gerekçeleri yerinde olmuş, mevcut numuneyide yakın plan çekim isteriz.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:26

aplike index'ten kastın geçmeli olduğunu düşünüyorum yani indexlerin arkasındaki bir ta da iki çıkıntı vasıtasıyla kadrandaki uygun büyüklükteki deliği geçirilmesini anlıyorum. eğer ömürlük bir saat olacaksa bence de aplike olması en doğrusu olur, zira kullanılan sticker ne kadar sağlam olursa olsun bir süre sonra (15-20 yıl gibi) yapışkanlık özelliğini kaybedeceğini düşünüyorum, hatta kimyasalın özelliğine bağlı olarak önce sararacak, sonra da tutucu özelliğini kaybedip yapıştırdığı şeyleri bırakacak. gerçi roma ve mısırlıların yaptığı bazı yapıştırıcıların binlerce yıl dayandığı iddiaları var, ama bu tarz endüstriyel bir yapıştırıcı var mı bilemiyorum. ama kullanılan yapıştırıcı kaliteli olacaksa ve saatin ömrü boyunca atmayacaksa, zor da gelse kabullenebileceğimizi düşünüyorum, ingilizce deyimiyle deal-breaker olmamalı, yani olmazsa olmazı değildir diye düşünüyorum.

saatin kalın gözükmesinin sebebi olarak kenarlarının fazla bombeli görülmesi. tam olarak bahsedilen görünüm şu olmalıydı:

Rumi Numunesi - Sayfa 3 Img_3315

böyle bir tasarım istenmişti, bunu anlayamamışlar, bence işte bu deal breaker olur zira öyle polisaj gibi bir husus değil bu, saatin tam ruhuydu dediğiniz gibi.

ben kurma kolunun büyüklüğünün bu şekilde kalmasından yanayım.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:30

Aplike olayı ile tasarımın inceliği olmazsa olmazlardan.Birde bilekde foto isterik. fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:32

qazokmubec@
tesbitleriniz dogru ok1
Ben saatlerimizi torunlarimiza da birakalim istedigimden 20-30 yil degil cok daha fazlasini da hedefliyorum Very Happy Yoksa gercekten sticker sistem 20-30 yil dayanabilir.
Bu arada cizimlerim ve gonderdigim ornek resimler tami tamina sizin eklediginiz resim gibiydi, ama kendi kafalarina gore yapmislar ve tabi ki ben de refuze ettim, simdi yeni numuneyi bu bazda cikaracaklar, arka kapagi da vidali yapmislar halbuki ben vidali ve pasolu istemistim.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:40

hezarfende indexler nasıldı abi? onda da aplike miydi?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:48

bu arada su geçirmezlik 3atm mi yoksa 5atm mi olacaktı?
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 5:49

rosegold numume? agliyor
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 6:05

50m su geçirmezlik, denmiş orjinal mesajda, 5 atm oluyor galiba, ama bu saat takılıyken elimi yıkamadan önce kesin çıkarırım ben.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 6:11

hemen kayışa da geleyim, seçme şansımız olursa kroko desenli deri kayış yerine desensiz kahverengi devekuşunu tercih ederim. benim gönlümden geçen ise kahverengi üzerine altın kaplama deployant kayış olmasıdır. eğer seçime bırakılırsa, deployantımı kendimiz temin edip, ya da farkı olacaksa farkını verip taktırmak isterim.

gerçi klasik bir saate deployant olur mu, ondan da pek emin değilim.

fikirler?
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 6:19

ilk sayfadaki numunede daha net görülüyor kasa
ben aslında lugların kuş bakışı görünüşünü çok beğendim,keskin ve net iniyor çok duruşlu ; hatta jaegerdekinden daha çok beğendim.Jaeger de böyle değil daha yumuşak iniyor...tabiki boynuzların biraz daha bükülmesinde hemfikirim
düzelmesi gereken tesbitler çok yerinde

acele yok alkisalkis
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 6:22

bir tane daha resim

kasanın yandan görünüşü şöyle olmalıydı:

Rumi Numunesi - Sayfa 3 From-side-031
Akif

Akif

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 6:29

Emeğinize sağlık Mete Abi ve Adnan Usta

Birkaç gün İzmir dışında olacağımdan Valjoux ustamıza uğrayamayacağım. Önümüzdeki Salı inşallah.

Çok merak ediyorum, tüm dostlar gibi.

Saygılarımla.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 8:57

watcher demiş ki:
tum saniye ve dakika cizgilerini siyahtan koyu kahveye cevirme (siyah cok baskin duruyor)
talimatlari da verdim.
ok1 Sen bu işi kaptın üstad
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 9:19

qazokmubec demiş ki:
bir tane daha resim

kasanın yandan görünüşü şöyle olmalıydı:

Rumi Numunesi - Sayfa 3 From-side-031

böyle bir şey çıksa ben kesin yamulurum sevinçten..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 10:18

Çıkacak gözüküyor,üstat onun mücadelesini veriyor.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 11:04

ok1
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 5 Tem. - 21:43

-Kurma kolu gayet güzel tam not veririm
-Değişiklik teklifleri çok yerinde
-geçici de olsa kayış rengini sevmedim hiç, umarım siyah seçenek olur
-Vay anasını Rumi de bitiyor Smile
trilobid

trilobid

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 7:48

Mete Bey veValjoux ustaya tüm emekleri için ayrıca fikirleri ile katkıda bulunan tüm arkadaşlara tteşekkür ederim. Numune refuze edilmiş olmasına rağmen saattin ruhundan bir şeyler yansıtıyor. Bileğimizde de çok güzel duracağını düşünüyorum alkisalkis
yusufduz

yusufduz

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 9:50

watcher demiş ki:
talimatlari da verdim.

Ellerinize sağlık Üstad. ok1
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 10:21

Dostlar su anda saat aksam 23 ve ben sabah 4'te yola cikiyorum, araba ile geliyorum ama tatil yaparak gelicem yani yaklasik bir hafta, on gun surer istanbula gelmem. Dolayisi ile bu surede benden haber olmayacak Very Happy

Numunenin son resimlerini ekliyorum, buradan sizler de yorumlariniza devam edin, firsat bulursam ya da nete aralarda girebilirsem yanitlamaya calisirim.

Bu arada dostumuz valjoux ustaya buradan forum adina tesekkurlerimi iletiyorum

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0942

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0941

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0940

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0939

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0935

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0946

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0948

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0959

Rumi Numunesi - Sayfa 3 DSC_0947

by
teng

teng

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 10:42

by
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 10:43

Çok güzel duruyor, jeager tadında ok1 .
celahir

celahir

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 10:53

Pek güzel, Maaşallah diyelim.
Üstad bu arada size de iyi tatiller. Gıyabınızda arkanızdan su dökeyim.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 11:03

İyi yolculuklar derken, tadilat değişiklilerinin yerinde olduğunu söylemeliyim,ayrıca saniye kolunun genel yapı göz önünde bulundurulduğunda büyümesi pek mümkün gözükmemekle birlikte fotolara göre küçük gibi duruyor,gerçekde nasıl acaba? belki saniye çizgilerinin koyuluğu giderilince daha makul bir görüntü ortaya çıkabilir. by
kHanTW

kHanTW

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 11:05

Beklediğimiz zaman yaklaşıyor, umarım nihai ürün uğraşanların yorgunluğumuza değdi demesini sağlar...
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 11:40

hayırlı yolculuklar abi, güle güle gel. by

bence kenarlar incelince tadından yenmez olacak.bu gidişle şeb-i aruz'a yetişecek gibi duruyor saat Smile
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 22:18

yoksa hala yazılmayan varmı bu saate!
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 6 Tem. - 22:50

Hezarfen misali, yazılmayanlar sonradan pişman oluyor, bu da öyle olacak gibi.
qazokmubec

qazokmubec

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 7 Tem. - 4:53

şimdi hezarfen'ın numune aşamalarını okudum da, bir tuhaf oldum Rolling Eyes neyse ki rumi'ye yetişebildik.

hezarfen'in sürecine baktığımda 15 haziranda montajlanmayan parçaların numunesi çıkmış, 10 ağustos'ta ilk montajlanan saat gelmiş, 10 ekim gibi tüm sahiplerine teslim edilmiş.

bu vechile konuşursak, bir de kasanın ve kadranın dizaynını istediğimiz hale getirilmesi gerektiğini de gözönüne alırsak, allah'ın izniyle ekim başı gibi herşeyiyle teslim alabileceğimizi ümit etmek isterim açıkçası. bundan önceki bir tarih, benim için büyük bir süpriz ve bomba haber olacaktır.

artık nefesleri tuttuk, günleri sayacağız.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 7 Eyl. - 23:38

Saat çok güzel olmuş. Rolling Eyes
kHanTW

kHanTW

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 12 Eyl. - 2:53

Sanırım bir aydır bu başlıkta pek hareket yok, balon da olsa bir iki haber duyurulsa keşke Smile
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 2 Ekim - 8:05

az kaldı sabreden ermiş muradına ermiş... derler... sampanya
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 1:11

Guurbete gidenn doner mi donmez mi belli degil biliriiiiim .........
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 3:18

hahaha

Gel vefasız, gel vicdansız
Çağırmazdım acil olmasa
Gel insafsız ah kitapsız
Yanıyorum arzularınla
Aynalarda gözyaşım var
Ağladıkça yangın çıkar gözyaşlarımdan
Aynalarda hatıralar
Dayanamam firar eder aklım başımdan

Kayahan
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 3:49

durum ne? son yazılanlardan bir şey anlamadım...
teng

teng

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 4:07

e Watcher dedi ya, son durum :Aynalarda hatıralar monstre
Kerim_91

Kerim_91

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 4:39

crazyhours demiş ki:
Guurbete gidenn doner mi donmez mi belli degil biliriiiiim .........

guluyor guluyor
deka

deka

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedSalı 21 Şub. - 4:44

Bu işin sonu karanlık gözüküyor. fumeur
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Rumi Numunesi   Rumi Numunesi - Sayfa 3 Icon_minipostedÇarş. 22 Şub. - 6:18

monstre hahaha kahkaha2 devenin basi

Rumi Numunesi
3 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-
» RUMI Saatimiz Icin Odeme
» Rumi teslimat
» Rumi Son Odemeler
» Rumi üretim aşaması hk.
» Ankara / Rumi Buluşması