Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Otomobil genel

+25
cowboy
cemele
sermerhat
taskinuslu
ertay
haspirin
kelby
aaltindeger
teng
parabellum p08
crazyhours
mertk
silver
M.Ali Sade
egunns
peugeot206wrc
xman
asiruh2009
cortebert1790
krytime
certus
solestar
deka
watcher
ZeitGeisT
29 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
YazarMesaj
krytime

krytime

Otomobil genel - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 22 Mart - 20:16

Evet bu BMW yi biliyorum. Gövdesi Metal değilde kumaş, branda benzeri bir maddeden yapılma .
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedSalı 23 Mart - 23:29

Konuyu yine klasiklere döndüreceğim ama,yukarıdaki 1956 Chevrolet'leri görünce ben de elimdeki belgeleri beğenininize sunayım istedim.

Kısaca bahsedeyim.Amerikan otomobil sanayiinin kalitede,işçilikte ve malzemede zirveye vurduğu iki model otomobil vardır.Bunlar 1955 ve 1956 Chevrolet'lerdir.Bizde 1956 modeli tercih edilmesine rağmen Amerika'da da 1955 modeli daha çok sevilir.

1980 lerin ortalarında benim de bir 1955 Chevrolet'im olmuştu.Bu direksiyondan vitesli otomobilde plastik namına bir şey bulabilmek pek mümkün değildi.Şimdilerde manifoldların bile plastik olduğunu düşünürseniz ne dediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.Kullanma zevkini insana bu derece veren başka bir otomobil imal edilebileceğini sanmıyorum.

Bu otomobiller yıllarca yollarımızda hep başrollerde oynadılar.Bu otomobillerle ilgili yazıldı,çizildi,filmler çekildi,bu otomobiller üzerine ilimler yapıldı.Halen de "yaşayanları" bizleri mest ediyor.

İşte aşağıya 1956 Chevrolet el kitabından kırptığım bir kaç resimi ilave ediyorum.Bu resimler o yıllarda zirvesi yakalanan iç mekan ve kullanım rahatlığının da yansımaları aynı zamanda.

Önce 1956 Chevrolet'e ait broşür resmini ve akabinde de el kitabından resimleri ekliyorum.

Herkese selamlar...

Otomobil genel - Sayfa 4 2uo3pjk

Otomobil genel - Sayfa 4 A5kif9

Otomobil genel - Sayfa 4 33w146b

Otomobil genel - Sayfa 4 Qx4al3

Otomobil genel - Sayfa 4 6ql2rq

Resimlerin içinde bu bölüm daha ilginç bence.Çünkü 1956 yılında üretilen otomobile (bazı modellerine) klima konmuş.Bu klimaya bizde o zamanlar Fransızca yaygın olduğu için yarı İngilizce ve yarı Fransızca "erkan-deyşın" denilirdi.İşte klimanın kontrolları.

Otomobil genel - Sayfa 4 2gse68g
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 0:54

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 1:12

açılır tavan yada geneli sunroof der
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 24 Mart - 22:03

Efendim kimseleri ortak edemediğim zevklerimin, burada paylaşılıp değer bulması, beni nasıl mest ediyor anlatamam. Müsaadenizle bunu mutluluğu ile bir kaç fotoğraf daha eklemek ister bu gönül.

Otomobil genel - Sayfa 4 56chevyvector

Otomobil genel - Sayfa 4 57chevyturuncu

Otomobil genel - Sayfa 4 Flashingcaddy

Otomobil genel - Sayfa 4 Resim1w

Otomobil genel - Sayfa 4 Resim3i

Otomobil genel - Sayfa 4 Resim4wp
ertay

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 6:40

bu bölümü okumaya anca sira geldi. Biraz gecte olsa, gecmis olsun.
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 6:44

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 25 Mart - 22:52

Bu araçlarla ilgili olarak bir tespit var arkadaşlar, bilmem katılır mısınız? Özellikle 50'li ve 60'lı yılların otomobillerinin çok sağlam ve kuyruğuyla, kromajıyla, heybetli oluşlarıyla, helezon sistemleriyle, kendilerine aşık olunan arabalar olarak yapıldıkları ama bu durumun da sonradan ters teptiği ile ilgili. Şöyle ki, bu arabaları alan kişiler, değiştirme isteği duymayacak kadar çok bağlanıyorlar ve zaten basit ve sağlam oluşları nedeniyle çok fazla bir yedek parça sirkülasyonu gelişmiyor. Bu durum, alıcı ve kullanıcılar için avantaj olmakla beraber, özellikle Detroit otomotiv endüstrisini zora sokuyordu. Bunun sonucunda artık araçların, birbirine oldukça benzeyen, kişilikten ve bir sima benzeri ön tasarımlardan uzak, plastik kokusunda ve şişirme kaporta sevimsizliğinde yapılmaya başlanmış olduğu söyleniyor. Hatırlıyorum, çocukluğumda eğer taksi çağırmak gerekirse evimizin biraz uzağındaki taksi durağına gider, öndeki Renault 12, Anadol veya Murat 124 varsa onların gitmesini bekler, o acı yeşil, yaldır yaldır yanan, içinden benzin kokusu vuran, bütün nikelajları güneşin altında gururla parlayan 1965 Chevrolet İmpala'ya hadi gel derdim. Öne oturur, mahalleye öyle bir girerdik ki sanki araba benim. İnanır mısınız o sevinci büyüdükten sonra hemen hemen hiiiç bir şeyde yaşayamadım. Hatta bütün handikaplarını göze alıp bir İmpala sahibi olmak istememin, psikoanalitik sebebi de budur. Bu konuda yazacağım öyle çok şey var ki arkadaşlar, ama gözlerinizi ve dahi kafanızı şişirmemek adına iletimi burada bağlıyor, saygılarımı sunuyorum.
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedCuma 23 Nis. - 7:10

VW GOLF GTI CONCEPT

Otomobil genel - Sayfa 4 2010vwgolfgticoncept2
Otomobil genel - Sayfa 4 2010vwgolfgticonceptfin
Otomobil genel - Sayfa 4 Volkswagengolfgtiw12con
Otomobil genel - Sayfa 4 Vwgolfgtiw12641official
Otomobil genel - Sayfa 4 Volkswagengolfgtiw12650
Otomobil genel - Sayfa 4 Vwgtiw1265003
Otomobil genel - Sayfa 4 Golfgtiw12
Otomobil genel - Sayfa 4 Db2007au00873
taskinuslu

taskinuslu

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedSalı 11 Mayıs - 1:16

Sabri Artam'ın müzesine giden var mı?

Eskiden yeniye,100'e yakın sergilenen otomobil var.Gözün gönlün açılması için birebir. Smile
İşyerime yakın olduğu için burdaki sergilenen araçları ara sıra gezerken görebilme şansım vardı Smile

Yer:İstanbul-Çengelköy

Sabri Artam
http://www.villatek.com.tr
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 12 Mayıs - 8:15

toyota araç sahiplerine, sevenleri ve meraklılarına, tıpkı burdaki gibi saygı ve sevgi çerçevisini aşmadan bilgi paylaşımının yapıldığı toyota club Türkiye forumuna bakmalarını öneririm

www.toyotaclubtr.com
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedC.tesi 15 Mayıs - 21:45

Otomobil genel - Sayfa 4 Lamborghinireventonwall

Millette ne arabalar var, Tornado ile yarışıyorlar. Bizimki de 0-100 ü 14 sn. de yapıyor Very Happy .
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedSalı 15 Haz. - 9:45

kaputun ucunda "yıldız" ı görmezsem bi tuhaf oluyorum ok1

My Mercedes-Benz 300 SEL drunken

Otomobil genel - Sayfa 4 Fotoraf0322
Otomobil genel - Sayfa 4 Fotoraf0326k
Otomobil genel - Sayfa 4 Fotoraf0330
Otomobil genel - Sayfa 4 Fotoraf0333
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedSalı 15 Haz. - 22:38

Vay vay vay hem de bir kaç vay daha. Maşallah yiğidim, bu ne güzellik. Tam bir yıldız klasiği, gözlere ziyafet, gönüllere letafet, aşık -ı devran, dilber-i suzan olmuş bu güzel. Klasikten hoşlananın vazgeçemeyeceği bir tercih baksana şuna. Kenar çıta kromajları ne kadar düzgün kalmış maşallah. Arka kapı perdeleri, deri döşeme ve hareketli koltuklarla pek de güzel uymuş. 8 tuş klima ve sürücü koltuk hareket düğmeleri çok fazla bulunmaz bu modellerde. Ön konsol sanki biraz oturmamış gibi mi görünüyor yoksa resim açısı mı beni yanıltıyor dostum. Düğmeler biraz içerde duruyorlar gibi geldi. Teybin üst tarafındaki vidalara bir bak istersen, büyük ihtimal bir şey yoktur ama tedbir olsun. Bir de aklında olsun koltuğunun arkasındaki siyah görünen rayın o plastik kaplaması zamanla çıkarsa, koltuğun hareketini sıkıştırabiliyor. Yerine taktınmı düzelir.
O yıldız bana hep şunu söyler. Kardeşim, benim yağıma suyuma ve yakıtıma bakarsan, ben sana dünyayı dolaştırırım.( 3 çubuk bir çember)
20 yaşında bile olsa bir mercedes yoldan süzülürken seyredenlerin yüreklerindeki duygu, gıptayla karışık bir hayranlıktır aslında. Ulaşamayıp da karalamak isteyenlerle tanımadığı için korkanların ezberlerini bırak bir tarafa, mercedes Afrika'dan Çin'e, kutuplardan Avustralya'ya her zaman sağlam bir statü ve kaliteyi betimler. En bakımsız kalmış yıldız bile seni yalnız bırakmaz. Sitemini eder ve hizmetine devam eder. Bence hiç kimse korkmasın bu markadan. Bakımları yapıldıktan sonra diğer markalardan fazla bir masraf çıkarmıyor emin ol.Gelelim bu aşkının gerçekleşme durumuna...

Bak şimdi sana birisinin hikayesini anlatacağım. Bu arkadaş, çocukluğundan beri heybetli araçlardan hoşlanan ve bu yüzden 1957 chevrolet bel air ve 1964 chevrolet impala 'ya iç geçirerek bakan birisiydi. Üniversiteyi bitirip öğretmen olduğunda da evlenip yuva kurduğunda da bu hayali daha mantıklı olan Mercedes olarak güncellenip devam etti. Ama tek maaşla ev geçindirmek ve kanser hastası babasını hayatta tutmak için ilaç ve tedavi arayışı ile yılları geçti. Ne zamanı oldu ilgilenecek ne de parası oldu alabilecek. Altında babadan kalma bir broadway,zevksiz ve metazori. 2007 de babayı hakkın rahmetine uğurladıktan sonra da ölmedi içindeki yıldız sevgisi. Yoldan geçen her yıldız geçerken göz kırptı ona sanki. Benim dedi senin hakkın ve de harcın. Al beni uzatma daha. Al korkma sen, bakma milletin korkutmasına.Elinden iş gelir, çıkma bulur takarsın hayır demem sana. Tank gibi gider baba gibi sararım seni. Seni de aileni de korurum hem nazardan hem de kazadan. Bana bir şey olmadan sana hiç olmaz meraklanma... Tamam dedi arkadaş o zaman. W124 dü gönlündeki .Siyah olsun, deri olsun içi. Gaza dokundumu uçtuğu gibi gücünün sesini de duyursun dosta düşmana. Kapılarını kapattığı gibi kale olsun. Motorunu açtığı gibi ilk söz oooof of olsun ağızlarda. Öyle de oldu dostum. Bu arkadaş aldı yıldızını 1,5 yıl önce. Cüzi masraflarla taş gibi de yürütüyor nazar değimesin. Hayatının en doğru ve cesur kararlarından birinin rahatlığını ve gururunu sürüyor şimdi.

Eveeeet dostum, senin de tahmin ettiğin gibi bu kişi benim naçizane. Yıldızım da, W124 otomatik. Ha niye anlattım bunları, övünmek için mi hayır. Demek istedim ki her şey hayalini kurmakla başlar. Benim de sevdiğim modellerin oyuncaklarından oluşan kolleksiyonumla başladı bu duygu. Borçlandım karar verdim cesur oldum. Senin de yolun bu belli ki. Hayat hayallerimizi tek tek getirip koyuyor önümüze. Yeter ki zamanı gelsin, yeter ki sevginin ateşi hep kor olsun yüreğinde, ve yeter ki bilelim, bir şeyin değeri,sadece onun salt değeri değil, onun için verdiğin emekle beraber ölçülür.Yıldızınla sana mutlu ve gururlu günler dilerken, başta M.Ali Sade üstad olmak üzere herkesin gönlündeki güzel yıldızına kavuşması dileklerimle, saygılar...
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 8:18

Hakan abi yorumunu ve hikayeni baştan sona tek solukta okudum, gerçekten harika betimlemissin yıldız sevgisini...
insanlardaki ön yargıyı değiştirmek gerçekten zor. bakın ben 28 yaşındayım ve 1990 model 300 SEL sahibiyim, şimdi bu araca baktığınız zaman "bu yaşta da bu arabaya binilmezki" diyebilirsiniz , ancak inanın öyle değil, bu araçlar her yaşa hitap eder. nice yeni yetme otomobilleri dikiz aynasında bırakır. hatta bundan önce 25 yaşındayken 2007 de aldığım ilk aracım ve ilk yıldızım , 1983 model 230e w123 kasa idi.tam bir klasikti. herkes hayret ederdi bana bu genç adam bu arabaya nasıl biniyor diye Very Happy ama inanın çok keyifli,sağlam ve bir o kadarda kaliteli araçlardır.
Hakan abi ye sonuna kadar katılıyorum sattığım aracıma normalin haricinde (yani yağ,su ve yakıt haricinde) 3 sene de 40 TL masraf etmiştim, debriyaj üst merkezini değişmiştim. başka yok, sıfır masraf...
bu aracımı alalı henüz 3 ay oluyor, maşallah daha bana hiç masraf çıkarmadı normalin dışında, onlarda zaten masraf değil , gider...
yakıtınıda söyleyeyim arkadaşlar, aracım 3000 cc motor hacminde 186 hp beygir gücüne sahip, sıralı 6 silindir motor...
şehir içi 35 kuruş, ş.dışı 22 kuruş lpg yakıyor...bence gayet makul.
Hakan abi bende bunu almadan önce w124 ile w126 arasında kaldım ve w126 dan yana kullandım tercihimi, senin w124 ü biliyorum aracının maşallahı var, güle güle binersin inşallah...
arkadaşlar Allah hepimizi kazadan beladan korusun, herkse hayırlı akşamlar dilerim...
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 8:35

Valla benim hayallerimi de bu bebek süslüyor. Umarım benim de hayallerim gerçekleşir Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_clown .

Otomobil genel - Sayfa 4 Imgmercedes20cls1
sermerhat

sermerhat

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 8:52

krytime hocam, o bir CLS V8 , mükemmelden fazlası bir araç...

umarım bir gün sahip olursun bu araca...
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 9:13

İyi dileklerin için Teşekkürler sermerhat. Aracı ve özelliklerini çok iyi biliyorum zaten ondan hayallerimi süslüyor. Ama şimdilik hayal benim için,resimleri ile avunuyoruz işte Otomobil genel - Sayfa 4 84341
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 10:16

Bu da benim kücük efe, 1.5 yildir bende, 2004 model ve saatim gibi otomatik Very Happy rutin bakimlari disinda en ufak masraf acmadi, 2 yil sonra ki hedefim abisi Passati almak Very Happy

Otomobil genel - Sayfa 4 Img0236mx

Otomobil genel - Sayfa 4 Img0360yi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 10:24

krytime 1 yıl daha bekle yeni kasası yolda ok1 Very Happy
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 19:17

egunns demiş ki:
krytime 1 yıl daha bekle yeni kasası yolda ok1 Very Happy

ok. egunns bu kadar bekledik, 1 yıl daha bekleyelim bakalım fumeur .
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 19:39

Bende yaklaşık iki ay önce ilk arabamı aldım Smile Uzun süre saat alamayacağım bunun kredisi yüzünden taskafa

2007 C2 VTS Very Happy
Otomobil genel - Sayfa 4 Img0950zc

Otomobil genel - Sayfa 4 Img0971xk

Otomobil genel - Sayfa 4 Img0975u

Otomobil genel - Sayfa 4 Img0862x
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 20:46

Arkadaşlar, insanın arabasıyla gurur duyması ne güzel bir şeydir. Milletçe At avrat pusat üçlemesini yapan, bizden başka kim var ki? Araçlar zıpkın gibi görünüyor maşallah. Kardeşim bu siyah da nasıl da yakışıyor bir araca. Çoğu zaman, bütçeden en fazla payı alan o olsa da, ailenin diğer fertlerinin sinir dolu bakışlarına maruz kalsa da, aracı, erkeğin en değerli eşyalarından biri olsa gerek. Zaten bu sebepten kıskanılıyor ya. Eski yada yeni öyle yada böyle, bakımlı ve temiz tutulan her araç bana göre özeldir. Bazı şeylere gösterdiği özen, insanı hayata bağlayan en önemli sebeplerden biridir. Ben de müsaadenizle resim ekleyeyim o zaman. Benim bebek de budur abileri, ellerinizden öper. Saygılarımla...

Otomobil genel - Sayfa 4 Snv814641024x768

Uploaded with ImageShack.us

Otomobil genel - Sayfa 4 Snv814691024x768

Otomobil genel - Sayfa 4 Snv814751024x768

Otomobil genel - Sayfa 4 Snv814741024x768

cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 20:52

cowboy; Hayirli olsun kazasiz belasiz sürüsler.
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 20:53

Teşekkürler cemele Smile
cemele

cemele

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 21:00

Parabellum; Masallah senin bebekte cok hos gorunuyor. Kaplamalarda cok nefis olmus. Benim yukarda Golfdeki kaplamalari ben kendim yaptim. Ahsap mi? gumus karar vermem zor oldu ama aracin cizgisine sadik kalip spor olani tercih ettim.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 16 Haz. - 22:47

Cemele dostum, gümüş kaplamalar, gri gövde rengiyle tam bir uyum sergilemiş. Hem hatchback hem milenyum rengi olunca, bu kaplama en uygunu olmuş haliyle. Maşallah Alman işte ne diyeyim, taş gibi yapmış. Belki çok çok hafif ama kesinlikle bariz belli olmayacak şekilde bir cam renklendirmesine gidebilirsin, şart da değil. Gümüş araçta hoş durabiliyor. Ben de istemiştim ama sıra getiremedim. Onun dışında sadeliğiyle çok hoş durmuş dostum tebrikler...
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 17 Haz. - 20:30

Cowboy, bu siyah da bir başka duruyor değil mi? Baksana mermi gibi görünüyor maşallah. Konseptine uygun bir modifikasyon düşündün mü? Az ve sade, çook hoş durur.
cowboy

cowboy

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 17 Haz. - 20:41

Siyah başka duruyor hakikaten... Her ne kadar tozu kiri çok gösterse de hep siyah tercih ederim gibi Smile Aslında istiyorum bazı değişiklikler ama henüz vakit bulamadım pek Smile Camlarda en açığından film var. Daha koyusunu düşünmem çünkü polis arabayı bağlayabiliyor birkaç tanıdığımın başına gelmişti... İlk olarak ızgaraları değiştirmek istiyorum...

Şu tarz bir ızgara düşünüyorum Smile Renk böyle olmasa da şekil böyle olacak Smile

Otomobil genel - Sayfa 4 29264_387467421327_687531327_4000358_858125_n
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 0:57

Bu da benim bu yaz kaprisim, ne tatil ne de turkiyeye gelemeyince biraz teselli gibi yapmaya calistim kendime

Otomobil genel - Sayfa 4 Dscn1210

Otomobil genel - Sayfa 4 Dscn1211
http://www.turksaatforumu.com
profurio

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 1:51

Güle güle kullan Mete abi. fiyatını sormayacağım çünkü o paraya tahminen burada ancak bir yerli hurda alınır. agliyor fumeur
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 28 Tem. - 2:03

profurio demiş ki:
Güle güle kullan Mete abi. fiyatını sormayacağım çünkü o paraya tahminen burada ancak bir yerli hurda alınır. agliyor fumeur

Haklisin kardesim, neredeyse bir mobilet fiyati, 3.800€ Very Happy
vervito

vervito

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 29 Tem. - 1:18

Mete abi, gule gule kullan. Yili hangi yil bu arabanin?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 29 Tem. - 1:32

1999
318 benzinli...
kelby

kelby

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 29 Tem. - 7:00

3.800 mü?? affraid yaklaşık 8.000 TL ederki, o paraya bize ancak bir şahin verirler buralarda
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 17 Ocak - 9:42

Yeni Lancia Stratos tam bir rüya otomobili olmuş, eski modelin çizgilerine sadık kalarak harika bir araç ortaya çıkarmışlar.

Otomobil genel - Sayfa 4 Lanciastratos
Otomobil genel - Sayfa 4 Lanciastratos1
Otomobil genel - Sayfa 4 Lanciastratos2
Otomobil genel - Sayfa 4 Lanciastratos3
Otomobil genel - Sayfa 4 Lanciastratos4
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 11:40

özel otomotiv üreticisi Spyker gösterge tablosunda Chronoswiss ile işbirliği yapmış; gayet farklı olmuş

Otomobil genel - Sayfa 4 Spykerd12peki
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 20:14

deka demiş ki:
Otomobil genel - Sayfa 4 Img0147s
Bu da benim makina fumeur

Bende de bunun 98 model 2000 cc olanından vardı Hocam. Çok seri arabaydı. Sonrasında MPV sınıfına merak saldım. Özellikle aile için çok iyi arabalar. Bir de arabanın geniş iç hacimli, konforlu ve donanımının dolu olmasına dikkat ederim.

Bu konuda ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşılayan Scenic Privilage Full + Full aracıma 2009'a kadar 3 sene keyifle bindim. Sonra ev almak için sattık. 2 senedir arabasızım, İnşallah önümüzdeki sene borçları bitirebilirsek yine benzer bir araç almak istiyorum. Yeni çıkan Grand Scenic'ler bir başka güzel ama onlara gücüm yetmez.

İşte son arabamdan kendi çektiğim resimler;

Otomobil genel - Sayfa 4 Goruntu295s
Otomobil genel - Sayfa 4 Goruntu280
Otomobil genel - Sayfa 4 Goruntu097s
Otomobil genel - Sayfa 4 Goruntu250
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 20:41

MPV ler gerçekten çok pratik, fonksiyonel ve kullanımı rahat bir sınıf oldu

burbank borçlar bitsin o zamana kadarda Reanault un scenic hakkında güzel planları var; düşük hacim, güçlü dizel motor yeni nesil otomatik vites seçenekleri yolda; 1.6 dci 130 EDC gibi
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 21:13

Grand Scenic'in bu Şubatta dizel otomatik versiyonu geliyormuş. Ama ben öncelikle ikinci el Scenic (eski arabamdan) alabilirm Allah'ın izniyle İnşallah. Sonra onu satıp üzerine kredi çekip bir sıfır araç almayı düşünüyorum.

İyi dilekleriniz için teşekkürler @Egunns,

Sizin aracınız var mı?
burbank

burbank

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 21:41

krytime demiş ki:
Arkadaşlar bence alabileceğiniz en sağlam arabayı almaya çalışın. Dizaynmış, az yakıyormuş hepsi ikinci planda. Niye böyle diyorum derseniz 5 saat önce Ankara da bir kaza geçirdik. Eşim ve 7 aylık oğlumda arabaday dı, Allahtan kimseye bi şey olmadı. Şimdi daha iyi anlıyorum en önemlisi güvenlik.

Geçmiş olsun @ Krytime,

Evet, Arabanın güvenliği ile ayrıca, emniyet kemeri takma, çocuk koltuğu kullanma gibi güvenlik kurallarına uymak da önemli böyle anlarda. Çünkü böyle durumlarda deneme yanılma şansı olmayabiliyor...

egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedÇarş. 26 Ocak - 23:02

şu anda arabam yok burbank; 2004 te Lagunam vardı; 3 sene kız gibi çiziksiz kullanıp evlenince eşimin şirket aracı olunca baktım benimki garajda yatmaktan pas tutacak (vergi amortisman vs) satmak zorunda kaldım....
aracı alalı 3 sene olmuştu binenler hayırlı olsun diyordu...saat gibi onuda çiziksiz kullanmıştık; var bi rahatsızlık Smile

şu an şirket aracı toyota corolla 2010 kullanıyoruz; kullanımı çok pratik fakat kalite sorunları büyük, babamdaki 2003 corolla çok daha kaliteli

sınıf olarak D sınıfı severimdir
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 27 Ocak - 9:02

burbank demiş ki:
krytime demiş ki:
Arkadaşlar bence alabileceğiniz en sağlam arabayı almaya çalışın. Dizaynmış, az yakıyormuş hepsi ikinci planda. Niye böyle diyorum derseniz 5 saat önce Ankara da bir kaza geçirdik. Eşim ve 7 aylık oğlumda arabaday dı, Allahtan kimseye bi şey olmadı. Şimdi daha iyi anlıyorum en önemlisi güvenlik.

Geçmiş olsun @ Krytime,

Evet, Arabanın güvenliği ile ayrıca, emniyet kemeri takma, çocuk koltuğu kullanma gibi güvenlik kurallarına uymak da önemli böyle anlarda. Çünkü böyle durumlarda deneme yanılma şansı olmayabiliyor...

Teşekkürler burbank. Evet otomobilde güvenlikle ilgili standartları yerine getirmek çok önemli.
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 27 Ocak - 9:10

krytime demiş ki:
burbank demiş ki:
krytime demiş ki:

Geçmiş olsun @ Krytime,

Teşekkürler burbank. Evet otomobilde güvenlikle ilgili standartları yerine getirmek çok önemli.

bendende geçmiş olsun...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 27 Ocak - 9:48

krytime tekrar geçmiş olsun,
aracın sağlamlığı çok önemli tabii; ama artık iyi şöför oldum sanıp kendine güvenmek yeterli olamıyor; artık devamlı karşındakinin yanındakini vs ne hata yapabileceği olasılığını varsayarak extra dikkat gerekiyor, milyonlarca motorlu taşıt var, heleki büyük şehirlerde cambaz olmak lazım; magandalara da denk gelmek büyük olası

hız felakettir
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 27 Ocak - 10:39

egunns demiş ki:
krytime tekrar geçmiş olsun,
aracın sağlamlığı çok önemli tabii; ama artık iyi şöför oldum sanıp kendine güvenmek yeterli olamıyor; artık devamlı karşındakinin yanındakini vs ne hata yapabileceği olasılığını varsayarak extra dikkat gerekiyor, milyonlarca motorlu taşıt var, heleki büyük şehirlerde cambaz olmak lazım; magandalara da denk gelmek büyük olası

hız felakettir

Garez, egunns teşekkürler. Egunns olayı çok güzel açıklamışsın ok1 .

Otomobil genel
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» 2. el otomobil tavsiyesi
» Bugün aklımızdaki otomobil
» Otomobil ya da Motorsiklet hayranları buraya
» Saat markaları [genel]
» Haydarpaşa Gar saati ve tarihi (genel)