Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Otomobil genel

+25
cowboy
cemele
sermerhat
taskinuslu
ertay
haspirin
kelby
aaltindeger
teng
parabellum p08
crazyhours
mertk
silver
M.Ali Sade
egunns
peugeot206wrc
xman
asiruh2009
cortebert1790
krytime
certus
solestar
deka
watcher
ZeitGeisT
29 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
M.Ali Sade

M.Ali Sade

Otomobil genel - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 24 Ocak - 11:02

Otomobillere benim de çok meraklı olduğumu daha önceden belirtmiştim.Ama ben yenilere değil eskilere meraklıyım.

Daha önceleri 1955 Chevrolet Bel-Air,1965 BMW 1800Tİ,1966 Opel Record,1952 Peugeot 203 ,1972 Murat 124,1982 Kartal ile 1988 ve 1992 Serçe otomobillere sahip oldum.Çok uzun zamandan beri de en sona yazdığım 1992 Serçe sahibiyim.Kaç senedir bende olduğunu dahi unuttum.Bizim ailenin bir üyesi oldu artık,mümkün değil satamam.

Bizim ülkemizde pek beğenilip sevilmese de Serçe çok güzel bir otomobildir.Hatta Pavarotti'nin Türkiye'ye geldiğinde bir kaç tane Serçe'yi paketleyip gittiği söylenir.

Zaten Fiat 124 de Fiat'ın şu anda ürettiği modellerin tamamının atasıdır diyebiliriz.Bu gün sıfır km olarak satın alacağınız bütün Fiat'larda mutlaka 124 ten kalma parçalar vardır.Emin olabilirsiniz.

Bir ikinci husus da şahsen ben bu gün oto bayii ve galerilere gittiğimde gördüğüm elektronik-plastik karışımı otomobiller bana hiç bir şey ifade etmiyor.Hiç birisi cazip gelmiyor.

Eskiden Lada modellerini sağlam ve dayanıklı oluşlarından dolayı biraz beğenirdim.Şu anda yeni hangi markayı alırsın deseniz almak istediğim bir otomobil yok.

Biraz da yaşımdan dolayı olsa gerek.

Aslında bunlar çok derin konular,burada bir kaç satırla geçiştiremeyiz.

Herkese selamlar...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPtsi 25 Ocak - 22:55

us version mazda6
hayran olduğum sedanlardan

Otomobil genel - Sayfa 2 Mazda6usspec2009800x600
silver

silver

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 26 Ocak - 10:42

otmobil, modifiye, müzik sistemleri en büyük hobimdir Smile
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 31 Ocak - 2:43

otomobiller birde motor yönünden bir fosil yakıtlarından kurtuldumu ozaman deyme keyfine...
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 11:56

yeni A8 dash
boarddaki saate dikkat

Otomobil genel - Sayfa 2 Audia82011800x600wallpa
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 3 Şub. - 12:06

BMW 5 series 2011

Otomobil genel - Sayfa 2 Bmw5j
Otomobil genel - Sayfa 2 Bmw5seri
Otomobil genel - Sayfa 2 Bmw5series
Otomobil genel - Sayfa 2 Bmw5e
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 2:32

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 8:10

yok be abi bizim yaş ilerledi 5 i alıyim ben vieux
M.Ali Sade

M.Ali Sade

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 8:53

Konuyu saptırıyor gibi olmayayım ama 1988 yılında kullandığım ve daha sonra sattığım ve sattığıma da bin pişman olduğum 1988 yılında sadece 55000 km de olan BMW' me ait resimleri aşağıya yüklüyorum.

Bu otomobil yukarıdaki lüks BMWlerin atası olarak değerlendirebileceğimiz 1965 model bir BMW 1800.

1800 cm3 üstten egzantrikli,karbüratörlü yatık motor , körüklü diferansiyel ve muazzam bir sürat,sürüş keyfi ve denge sistemi ile techiz edilmişti.

Biliyorsunuz BMW'nin en çok tutulan modeli 2002 de de aynı sistemler kullanılmıştı.Ancak her nedense 2002 de 4 kapı hiç olmadı.

Bu günkü 1 serisi BMW ler 2002 modeli esas alınarak tasarlanmıştır.

Burası Muş.İlk resim Muş-Tatvan yolunda çekilmiş.İkinci resim ise Murat nehri kıyısı.Arkada görülen karlı dağlar da Muş dağları.Resmin çekildiği yıl 1989.

Bu otomobil Muş'un o yıllarda eksi 20-25 dereceleri gören soğuklarında tek marşla çalışır ve buzlu yollarda zincirsiz ve raksederek giderdi.(Zinciri zaten yoktu) Wink

Herkese selamlar...

Otomobil genel - Sayfa 2 Bmw1800

Otomobil genel - Sayfa 2 Bmw18002

Bu otomobile ait çok güzel broşürlerim de var.Kısmet olur da tarayabilirsem burada ve Magazinulasim.com sitesinde de yayınlayacağım.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 9:47

bmw farkıda bu olsa gerek..
the ultimate machine
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:08

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:09

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:11

araba duruyormuydu diable

katil balina demiş ki:
oo benim memleketim muş.

o da ayrı güzel olmuş.. daha iki hafta evvel bahsi geçen yoldan geçtim..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:11

Bende BMW konusunda fanatik değilsemde bende 5 i tercih ederim.
Laf arasında sorayım, ZeitGeisT nerede, gören,bilen var mı?
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:15

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 16 Şub. - 10:30

muhtemelen altta subaru bilekte nabucco gazlıyordur Very Happy
gözükmüyor doğru

deka demiş ki:
Bende BMW konusunda fanatik değilsemde bende 5 i tercih ederim.
Laf arasında sorayım, ZeitGeisT nerede, gören,bilen var mı?
mertk

mertk

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 7:22

Bende yaşım gereği bana uygun bmw 116 tek kapı kullanıyorum ancak kasası yakında değişeceğinden artık kısmet başka arabalar bakmaya başladık:)
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 7:43

seninki tek kapı olduğundan..kasa değişse bile seninki 1 yıl sonra değişir..acele etme Smile
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 9:56

Buda benim hayranı olduğum araba.
Otomobil genel - Sayfa 2 Brabusb63cls63amg
Otomobil genel - Sayfa 2 Mbcls200911071024x768
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:55

brabus her gördüğümde aklıma gelir; kısaca özetliyim..
sene 99, londra autoshow...o zamanın slk kasası; camında basic price 24 bin paund yazıyor; ön cam beyaz yazılarla kaplanmış, arabanın özellikleri ve son satırda fiyat; tam 199 bin paund!...yani standart slk dan ortalama 10 kat daha pahalı..(bu arada örnekleme açısından ferrari 355 berlinetta 99 bin paund idi)...simsiyah, neredeyse yer ile bütünleşmiş bir slk...bu ne dedim ya, bu nasıl bir fiyat, özelliği ne!....arkasına bir geçtim tek bir yazı
brabus 6.5
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 10:58

rahmi koç müzesi derim oradaki cadillac coupeler derim ... of derim .. o yıllarda yaşayıp ta onları alabilecek gücüm olsaydı derim
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:09

Otomobil genel - Sayfa 2 1949cadillaccoupedevill coupe de ville (de ville )1949 model
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 20 Şub. - 11:11

bir de mustang 1968 modeller hoşuma gidiyor mesela : Otomobil genel - Sayfa 2 68mustangfastback
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPaz 21 Şub. - 12:08

.

krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 7:31

2010 Cenevre Auto Show da Alfa Romeo nun yeni modeli Giulietta sergilendi. Alfa gene yapmış yapacağını.

Otomobil genel - Sayfa 2 2011alfaromeogiuliettaf

Otomobil genel - Sayfa 2 2011alfaromeogiuliettar

Otomobil genel - Sayfa 2 2011alfaromeogiuliettai
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 10:40

.

krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 11:07

Evet öndeki farlar daha güzel olabilirdi. 147 nin farları gibi mesela. Giulietta nın ön tarafında Mito yu baz almışlar sanırım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 11:25

Ben de size 1992-93'te kullandigim bir arabayi anlatayim.
Fotograflari netten cikardim, kagit uzerinde resimlerim var ama hem simdi bulmam zor hem de scanne etmek gerek yani isin kolayina kactim.
Bu arabayi cok ucuz bir fiyata bir ithalatcidan dusurmustum, daha dogrusu mermer ile takas etmistim.
Arabanin ust cadir bezi yirtik, motoru bozuk ve direksiyon sagdaydi. Boyasi da iyi degildi. Yaklasik 1000 dolar karsiligi mermer ile takas etmistim.
Yaklasik araba 8 ay bir tamirci arkadasimda kaldi, direksiyonu sola almak icin ozel kit varmis bulduk aldik, motor rover motoruydu onu yenilemek hic sorun olmadi, cadir kapot bezini de ozel diktirttim, icini siyah deri yaptirdim, maliyeti simdi hatirlamiyorum.
Bu arabanin ozelligi el yapimi olmasi, sasisi yaris arabalari gibi tubuler dedikleri sistem, su ve benzin pompalari ingiliz ford arabalardan gelme, fren sistemleri vs bunun gibi bircok parcasi baska arabalardan toplama yapilmis bir araba.
Boyle olunca guvenilir degil surekli biryerleri bozuluyordu.
Neyse, bu arabayi aldigimi duyan ve o siralarda gazetecilik yapan bir universite arkadasim oylesine heveslendi ki, ucaga atlayip geldi biz bir hafta kadar bu araba ile tatil yapalim dedik.
Havaalanina arkadasimi almaya araba ile gittim, alandan donuste daha birkac km gitmistik ki araba bozuldu, otobanda kenara cektik, binbir zorlukla tamirci geldi arabayi cekti tamir garajina, bilmemne pompasi bozulmus, ingiltereden ucakla parca getirttim, iki gun oyle kaybettik, sonra arabaya bindik tam yola ciktik sehir icinde yeniden bozuldu, tam trafigin icinde, haydaa iki kisi spor kirmizi bir arabayi iteleye iteleye kenara cektik, bunun uzerine gezmeye tren ile gittik, donuste de arabayi yok fiyatina sattim.
Otomobil genel - Sayfa 2 1983_tvr_350i_17_m

Otomobil genel - Sayfa 2 Tvr_350i_r4

Otomobil genel - Sayfa 2 1983_tvr_350i_16_m
http://www.turksaatforumu.com
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 5 Mart - 14:10

ben tvr ye saygı duyarım bu araba muhtemelen sana bitik geldi
yoksa chimera olsun carbera olsun tvr nin gözde modellerinden ama malesef tvr da ingiliz bristol gibi mali darboğazda ve 90 lı yılların sonlarından itibaren çok etkisizler ve otomotiv piyasasından silinmek üzereler
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedSalı 9 Mart - 9:45

Farklı bir Aston Martin Rolling Eyes Halk Aston Martin i diable

Otomobil genel - Sayfa 2 Cygnet3800f957876b340f4
Otomobil genel - Sayfa 2 Cygnet6800797eaf8912164
Otomobil genel - Sayfa 2 Cygnet58009868c9f7f5884l
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedÇarş. 10 Mart - 14:59

.

parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 1:56

Arkadaşlar,

Ben de gönlümdeki güzelleri buraya aktarmak istedim. Bunlarla ilgili güzel de bir hikayem var, şu resim atma işi bir bitsin yazacağım, saygılarımla..

Otomobil genel - Sayfa 2 57nostaljisi

Otomobil genel - Sayfa 2 1964impala

Otomobil genel - Sayfa 2 Chevyg
deka

deka

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 2:00

Buralar Samsun mu?,özellikle son foto bana Samsun gibi geldi, Samsun'un neresi acaba? bu kadar bakımlı aracın döşemeleri de iyidir, Harun usta mı yaptı acaba?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 2:25

Wayyy bayildim bunlara arkadaslar.
Simdiii basina is actin sevgili dostum, bu arabalar ile ilgili daha genis bilgi isterim ben.
Bunlarin Turkiyede bulunabilirligi, orjinal olma durumlari, fiyatlari, nereden bulunabilir, nelere dikkat etmeli vs vs.
Dogrusu su:
Onumuzdeki mumkun olan en kisa sureclerde kendimi emekliye ayirip Turkiye'ye yerlesmeyi planliyorum, kucuk oglan 3 yasinda ama ilkokula mutlaka Turkiye'de girmsini istiyorum yani en gec 3 yila kadar insallah geri donusumu organize etmis olurum, hayalimdeki sey ise bu tarz eski bir amerikan arabam olsun istiyorum, gunluk kullanmak istedigim bir araba olacak bu, yani benzin yakit durumundan dayanikliligina kadar herseyi ilgimi cekiyor.
Ne dusunursunuz, boyle bir arabayi gunluk kullanmak icin dusunmek mantikli mi diye sormayacagim cunku cevabi biliyorum ama sizce olasilik sinirlari icinde mi?
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 2:40

Cevabı biliyorsun ama ben yine söyleyeyim, bunlardan bir tane edinip garaja koyacaksın ok1 ,sonra kuru havalarda hafta sonları gezinti amacı ile bineceksin, günlük kullanım için bilinen araçlardan şaşmıyacaksın. Very Happy
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 2:51

1964 impala Ünye'de eski şoförlerden bir abimize aittir. toplamda 28 milyara maletti onu. Diğerleri Samsun'da. İlk resimdekinin hikayesi bana göre hazindir. Son resimdekinin sahibini malesef tanımıyorum, denk geldi fotoladım. Hikayemiz de şöyle. ( Fon müziği alayım )

Sene 1994, üniversite bitiyor. Evimizin altıında yola parketmiş bakımsız bir 57 Belair, oradan bana göz kırpıyor. Bir gün sahibini de yanında görünce hemen seyirttim tabi. Baktım yaşlı bir amca, Merzifonlu bir taksiciymiş. Ala aşağı ver yukarı bir pazarlık ıı ııh olmadı. O zaman yalan olmasın 650 bin miydi milyonmuydu. Hemen bir fotosunu alııp yıllarca kitabımın arasında sakladım. Geçen sene Klasikoto.net te dolaşşıırken bir baktım, bir hurda Samsun'da satılık. Demonte vaziyette. Alıp yapacak kişiyi bekliyor. Gittim buldum sanayiide. Adam almış yapacakken dükkanı yanınca ( Christine hesabı ) öylece satmak istiyor. Pazarlıkla falan bitmişi 15 gibi olur dedi. Düşündüm düşündüm, bu arada sahibi amca vefat etmiş hanımı da vergi borcuyla satmış. Ben düşünürken araba kayboldu. Ta ki geçen mart gibi bir tamircide araca rastladım. Almanya'ya gelin olmuş. Amcamın biri almış. Tüpü sökmüş. İçinin siyah deri döşemesine 4, kromajlara da 3 lira harcamış. Bir de alt takım yaptırmış ona, egzosla birlikte. Tamirci çocuk bir çalıştırdı, sesini dinledik, tın tın tın.Mest olduk azizim mest. Anahtarları atasımız geldi resmen. İnşallah yeni sahibine güzellikle yar olur.
Böyle işte dostlar. Günlük kullanııma gelince Sayın Admin, neden olmasın? Sarfiyatı malum. Parça konusunda da Ankara Ostim ve İstanbul Çobançeşme'den destek alabilirsiniz. Çok da güzel olur. Harun ustayı da hatırlayamadım şimdi ama. Bir Altınçekiç vardı. Antalya'ya taşındı. Kamil usta vardı o da emekli oldu. Ama bulunur canım sonuçta sanatkarlar hep de ölmedi ya. Ölmedi dimi???
deka

deka

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 2:59

Harun usta şu an nerede bilemiyorum ama,en son 1997 de sanayide belki şimdi eski sanayidir, caminin altında iyi bir döşemeciydi, ama çok içerdi, canı isterdi süper iş çıkarırdı.

En son deka tarafından Perş. 11 Mart - 10:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
teng

teng

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedPerş. 11 Mart - 3:55

ZeitGeist arkadaşımız epeydir yok ?
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 12 Mart - 0:00

Bir tane daha ekleyeyim bakalım.

Otomobil genel - Sayfa 2 57chevybelair
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 12 Mart - 7:01

Bir foto da benden olsun Smile

Otomobil genel - Sayfa 2 154265039891964cadillac

Otomobil genel - Sayfa 2 154265074561964cadillac
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 12 Mart - 9:53

59 cadillac mıdır Krytime? Bu arada merhabalar
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 12 Mart - 10:12

Parabellum p08 merhabalar. Cadillac ama 64 model. Yıllar önce bu arabanın aynısına (rengi de aynı idi) binme mutluluğuna erişmiştim. Bir günlük te olsa o zevki tatdım. Hayatımda gördüğüm en güzel, en konforlu ve en karizmatik arabaydı diyebilirim.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedCuma 12 Mart - 11:16

Evet arabanın hatlarına 60 lı yılların köşeli hatları gelmeye başlamış. İlerleyen zamanlarda arivimden eklemeler yaparım inşallah. Hep beraber kemal-i afiyetle seyrederiz dostum, saygılarımla
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 3:44

arkadaşlar bende bir kaç aydır arabasızım otomatik vites sedan bişeyler bakıyorum max. 20.000 lira civarı. forumdaki arkadaşların tecrübelerine dayanarak önereceği araçları sabırsızlıkla bekliyorum.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 4:06

benzinli dizel ayrımı yoksa honda kendi şansımanını yapan bir firma olduğundan çok tutuluyor. o fiyatlarda civic ya da biraz daha cipe benzesin derseniz hrv ler bulunabilir.Almışken gerçek bir cip isterseniz de Nissan terrano 2.7 dizeller de var otomatik şanzıman takviyeli de var dağ bayır dinlemez temizi bulunursa da modeline bakmadan alınır bence.hani derler ya tank gibi araba diye bunun gibisi yok tank bizzat Smile) cip mip uçuyorsun kendi araban ne derseniz megane 2 sedan dizel var bende. bahsettiğim terranonun fiyatından fazlaya aldım ama vergi, yakıt, parça, bakım maliyetlerini düşününce küçük motorlu az yakıt sarfiyatı olan parçası da nispeten ucuz ve de piyasası olan bir araba almak durumunda hissettim kendimi o açıdan .yukarıda bahsi geçen araçlar ise yakıt, bakım , piyasa, parça fiyatı açısından çok fazla olmasa da zorlayabilir beni ama durumlar müsait olduğunda artık üretilmiyor olsa da en azından bir kaç seneliğine binmek için bir terrano alınır o fiyatlarda .çok uzattım :9
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 5:26

crazyhours demiş ki:
benzinli dizel ayrımı yoksa honda kendi şansımanını yapan bir firma olduğundan çok tutuluyor. o fiyatlarda civic ya da biraz daha cipe benzesin derseniz hrv ler bulunabilir.Almışken gerçek bir cip isterseniz de Nissan terrano 2.7 dizeller de var otomatik şanzıman takviyeli de var dağ bayır dinlemez temizi bulunursa da modeline bakmadan alınır bence.hani derler ya tank gibi araba diye bunun gibisi yok tank bizzat Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_smile) cip mip uçuyorsun kendi araban ne derseniz megane 2 sedan dizel var bende. bahsettiğim terranonun fiyatından fazlaya aldım ama vergi, yakıt, parça, bakım maliyetlerini düşününce küçük motorlu az yakıt sarfiyatı olan parçası da nispeten ucuz ve de piyasası olan bir araba almak durumunda hissettim kendimi o açıdan .yukarıda bahsi geçen araçlar ise yakıt, bakım , piyasa, parça fiyatı açısından çok fazla olmasa da zorlayabilir beni ama durumlar müsait olduğunda artık üretilmiyor olsa da en azından bir kaç seneliğine binmek için bir terrano alınır o fiyatlarda .çok uzattım :9

benzinli(dizellerde otomatik pek yok olanlarda yarı otomatikmi ne kimsenin tavsiye etmediği bi sistem) 1.6 motor vergiler ve yakıt açısından en uygunu gibi görünüyor.. önceki arabam fiat grande punto 1.3 dizeldi, oldukça ekonomik olmasına rağmen hem küçük boyutlarıyla hemde hanım kullanamadığı için (düz vites) sattım. terrano falan iyide kullanım masrafları ve özellikle vergisiyle benim düşünmediğim araçlar.
bi mazda 3 sedan var 2004 model fiyatı sınırlar içerisinde ama nasıl bir araba olduğunu bilmiyorum pek.. araştırmak lazım galiba SmileSmile
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 5:33

.

En son katil balina tarafından Perş. 9 Eyl. - 2:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 5:43

katil balina demiş ki:
benim tavsiyem ford focustur.

ben focus 2 1.6 dizel kullanıyorum 110 hp. cok cok memnunum.
ama benzilisinden bulunabilir sanırım otomatik olanı.

üzmez seni focus 2, aklında olsun derim hocam.

evet aklımda focus 2 ler, aslında civic veya focus kolluyordum ama mazda 3 de alternatif oldu.. civic sorunsuz olarak herkes tarafından tavsiye ediliyor, ben focusun ve mazdanın görünüşünü ve genişliğini daha çok beğeniyorum, focusun 8 silindirlileri kıskandıracak kadar çok benzin yaktığını söylüyor kullananlar.. falan filan işte .Smile aslında forumdaki arkadaşlar arasında mazda3 kullanan varmı diye sormak istedim.. çünkü en doğru bilgiyi kullanan kişi veriri diye düşündüm.. Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_scratch
krytime

krytime

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 9:15

Arkadaşlar bence alabileceğiniz en sağlam arabayı almaya çalışın. Dizaynmış, az yakıyormuş hepsi ikinci planda. Niye böyle diyorum derseniz 5 saat önce Ankara da bir kaza geçirdik. Eşim ve 7 aylık oğlumda arabaday dı, Allahtan kimseye bi şey olmadı. Şimdi daha iyi anlıyorum en önemlisi güvenlik.
parabellum p08

parabellum p08

MesajKonu: Geri: Otomobil genel   Otomobil genel - Sayfa 2 Icon_minipostedC.tesi 13 Mart - 9:55

Arkadaşım, çok çok geçmiş olsun diyorum. Allah başka kaza bela göstermesin. Haklısın önce sağlamlık. Hala şokta olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Bu akşam güzel bir dinlenin, umarım yarına daha zinde uyanır bu tatsız olayı da unutursunuz. Tekrar geçmiş olsun, saygılarımla..

Otomobil genel
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» 2. el otomobil tavsiyesi
» Bugün aklımızdaki otomobil
» Otomobil ya da Motorsiklet hayranları buraya
» Saat markaları [genel]
» Haydarpaşa Gar saati ve tarihi (genel)