Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun saatini görücüye çıkardık

+26
asiruh2009
deha
MrWrong
solestar
teng
Azizim
tourby
cowboy
mustafasuren
profurio
silver
SEBA
aaltindeger
crazyhours
yolgezer_7k
certus
everywhere
borahan
Relojero
uzbey
propmatic
ertay
egunns
Axiaziz
deka
watcher
30 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
watcher
Admin
watcher

Forumun saatini görücüye çıkardık Empty
MesajKonu: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 11:28

Once biraz onden bilgi vereyim.
Burada saatin degisik kadran versiyonlarini goruyorsunuz.
Saatler tek bir renkte montaji yapilip teslim edilecek hangisi orijinal monte edilecek henuz karar verilmedi.
Cap 43mm luglar:20mm
fakat yaninda
diger renklerden ikiser tane ve bir tane de uzerindeki renkten olmak uzere 5 yedek kadran, uzerlerinde yedek akrep yelkovanlari olmak uzere yine iki versiyondan da olmak uzere
ve yine
iki adet biri kahve digeri siyah yagli deri kayis
Kutu yok
Fiyat 350 euro belcika veya isvicre teslimi (turkiyeye gelmesi konusunu aramizda gorusuruz mesela eger belcikaya getirirsek ben bireysel olarak herkese posta ile gonderirim, hediye veya kucuk fatura yazabilirim)
Sadece henuz bitmemis olan pazarlik her saatin arkasina sahibinin ismi yazilmasi da arkadaki yazilara dahil olacak mi yoksa ek bir ucret istenecek mi henuz belli degil.

Daha sonra havuzda para toplama, kayit tarihinin sonu ve teslimat tarihini belirlenecek.

Ozellikle sunu belirteyim bunlar foto ve gercegi cok daha guzel olacak.

Kadran renkleri:
Krem: meistersinger kremi
siyah: yanardoner rolex datejust siyahi
Lacivert: yanardoner rolex submariner lacivert rengi

Forumun saatini görücüye çıkardık Tsfson

Forumun saatini görücüye çıkardık Tsfson2
http://www.turksaatforumu.com
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 11:30

Kurma kolu fotoda biraz iri cikmis, asli biraz daha kucuk olacak, yeni ve ozel bir model resimlerde cok belli olmuyor ama cok ozel
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 11:35

Çok güzel görünüyorlar, makina hakkındaki bilgi nedir?
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 11:40

On cam bombeli kalin safir icli disli antireflekt
arka cam safir
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 11:44

Makine:
Rose gold
dp 98 3/4 plate 18800hs/h
16 1/2 lines

Baz: eta 6498
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 11:50

Şimdi bir sorum var;

Bu artık nihai durum mu?
Bu resim üzerine şurası şöyle, burası böyle deme şansımız var mı?
Yani değiştirme opsiyonumuz devam ediyor mu?

Şimdi şöyle bir şey var, bu bir yerden sonra çok subjektif bir mesele olduğu için benim dediklerimin de tersini düşünenler pek tabii ki olabilir.
Konu hakkında nasıl oy birliği olacak merak ediyor, konuyla uğraşan arkadaşlarımızın işinin ne kadar zor olduğunu anlıyorum.

Bunları neden söylüyorum;

- Saniye göstergesindeki gri yuvarlak bana çok büyük göründü. Daha küçük olması gerekmez mi? Hatta orada sadece 12-3-6-9 yönünde çizgiler olsa daha iyi değil mi?

- Amblem ve Hazarfen şahane olmuş, gerçekten harika.

- Ama mesela ben görsel olarak, saatte "Türksaat" yazsın istemiyorum. Ha diyeceksiniz ki; "olayın özü bu" ama yok ben sadece Amblem ve Hazerfen den yanayım. Hatta ilerde başka bir saat yaptırırsak Hazarfen II olur. Yada bu saatin Türksaat yazmayan yedek kadranları olur, isteyen istediğini kullanır... vs...

Not: Bunları forumun saati ile ilgili olan diğer başlıklara taşımak gerekiyorsa, oraya taşıyalım, ben emin olamadım.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:15

-Bunlar nihai sonuclar, bu sonuclar iki haftadan beri isvicre turkiye ve belcika ekseninde yapilan uzun gorusmeler pazarliklar arastirmalar sonucunda ortaya cikti.
-Amac piyasada 200-400 euro arasi bulunabilecek bir saate ufak degisiklikler yaparak sunmak degildi, amac piyasada en az 2.000 euroya bulunabilen bir saati bu rakama getirmekti. Bunun icin yaklasik 2.000 euroluk bir saatin kasasindan, 3.000 euroluk bir saatin makinesinden kullandik. Bunlara tasarim, kalip parasi vermiyoruz, adet olarak az oldugu icin ek ucret odemiyoruz.
-Dunyada tum forumlarda forum saati yapildiginda uzerinde forumun ismi veya amblemi olur, zaten amac ta budur. Turksaat yazisi forumun saati oldugunun gostergesidir, ozellikle birinci saatimizde olmali derim, ama cogunluk bunu isterse kaldiririz, ben kalmasindan yanayim. Zaten forum yazisini da cok spesifik olmasin diye yazmadik, turksaat olarak kaldi
-kadrandaki diger tum cizimler saatin capi ve dengesi gozetilerek profesyonel ve isi bu olan kisiler tarafindan isvicrede cizildi, bunu hatir icin yaptilar, daha profesyonel cizim yaptirabilirdik ama ucret odemek gerekecekti, bir saatin tasarim cizimi 2 ile 5 bin chf arasi degisebiliyor
by
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:31

emeklere sağlık
ben kısmetse en sol alt taki versiyonla kullanıcam cheers
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:32

41 mm. olsun demistik, hatta Tayfun abi 41 mm. konusunu sabitleyelim demisti. sonra 41.9 olursa 100 Eu. ucuz cikacak dendi. ha 41 mm. ha 41.9 derken, ha 41.9 ha 43mm. ne fark eder dendi ve 43 mm. oldu yani.
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:39

43 mm bence istem dışı oluşmuş bir çap olsa gerek; ama genel bir saat olduğu için herkezin koluna terzi dikimi gibi oturmasını beklemek de biraz lüx; daha kalın bileğe sahip arkadaşlar daha şanslı tabi bu durumda
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:41

ertay demiş ki:
41 mm. olsun demistik, hatta Tayfun abi 41 mm. konusunu sabitleyelim demisti. sonra 41.9 olursa 100 Eu. ucuz cikacak dendi. ha 41 mm. ha 41.9 derken, ha 41.9 ha 43mm. ne fark eder dendi ve 43 mm. oldu yani.

Cok ust duzey kaliteli bir kasayi bu fiyata bulunca ustune atladik, daha kucuk olanin agirligi ve kalitesi daha asagidaydi.
Bu kasa parlatilmis celik, isvicre imalati.
41mm zaten bu makine ile hemen hemen imkansizdi, arka cerceveye yazi olmazdi, arka cerceveyi genis tutsak bu sefer makina kismen ortulmus olurdu.
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:42

egunns demiş ki:
43 mm bence istem dışı oluşmuş bir çap olsa gerek; ama genel bir saat olduğu için herkezin koluna terzi dikimi gibi oturmasını beklemek de biraz lüx; daha kalın bileğe sahip arkadaşlar daha şanslı tabi bu durumda
bence çapı okadar fazla önemli deil. lugların ergonomisi çok daha önemli. benim çok kalın bir kolum yok, hatta ince bile diyebilirim. 47 mm lik saatim var ve çok da rahat takabiliyorum. kimi saatler 40mm olmasına rağmen benim saatimin ergonomisine sahp deiller. lugların aşağıya doğru sağlıklı bir şekilde eğimli olması en büyük önemi taşıyor bence.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:44

Bu arada resimdeki makinede swan neck var ve jewels'larin etrafinda vidalar var, bunlar bize gelecek olan makinelerde yok.
Bunlari da isteseydik +200 chf Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:45

propmatic demiş ki:
egunns demiş ki:
bence çapı okadar fazla önemli deil. lugların ergonomisi çok daha önemli. benim çok kalın bir kolum yok, hatta ince bile diyebilirim. 47 mm lik saatim var ve çok da rahat takabiliyorum. kimi saatler 40mm olmasına rağmen benim saatimin ergonomisine sahp deiller. lugların aşağıya doğru sağlıklı bir şekilde eğimli olması en büyük önemi taşıyor bence.

Hep soylerim lug'larin egimi saatin konforunu etkileyen en onemli oge.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 12:46

Ha bu arada kayitlar kapandiktan sonra bir tane numune istanbulda anlasacagimiz bir saatcide gorus ve denemelerinize acilacak.
uzbey

uzbey

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 13:14

benim en çok hoşuma giden arka kapaktaki yazıların Türkçe olması oldu. Smile
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 13:24

43 mm.bir saatte 20mm. luglarin arasi. Sizce ideal bir olcumu? bence 21-22 mm. olmali.
Luglarin egimi saatin konforunu etkileyebilir ama, Bana Luglari egimli olan, yeni Omegalardan bir tane Omega gosterebilirmisiniz?(Deville haric) Omegalarin kasalari nerede ise dumduz. Ama bir cok egimli olan saatten daha konforlu.
Neyse, konuyu uzatmak istemiyorum. 43 mm. bir saat icin 20 mm. lug araligi optimal diyorsaniz, benim diyecek bir seyim olmaz.
Relojero

Relojero

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 13:46

[quote="Axiaziz"]

- Saniye göstergesindeki gri yuvarlak bana çok büyük göründü. Daha küçük olması gerekmez mi? Hatta orada sadece 12-3-6-9 yönünde çizgiler olsa daha iyi değil mi?

Axiaziz arkadaşımıza saniye konusunda katılıyorum, ancak anladığım kadarı ile değiştirme şansımız yok. Bunun dışında bana göre tek kelime ile harika olmuş.

Not: Kim veya hangi firmaya yaptıracağımızı da söyleyebilirseniz iyi olur, ayrıca teslim tarihinide öğrenebilirsek.

Herkese Selamlar
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 14:52

Dostlar,
Bu saat elestiriye acik degil Very Happy
uzunca zamandir yaptigim ugrasilar sonucu ortaya cikan en optimum sonuc bu.
Saatin pek hosa gitmedigini goruyorum.
Halbuki kadran dizayni isvicrede bu isin profesyonelleri tarafindan hatir icin bedavaya cizildi, bu profesyonel kisi hepinizin tanidigi bir markaya da cizim yapiyor, o markayi burada aciklayamam ama dizayn, saatin tum dengeleri gozetilerek cizildi.
Teknik olarak kullanilan makine ve kasa kalitesi odeyecegimiz ucrete gore olabilecek en yukari duzeyde hatta olabilecekten cok daha yukarida.
Yapmak isteyecegimiz her degisiklik saatin maliyetini hemen minimum 100 euro yukari atiyor.
Yani
40-41mm saat dersek makineyi degistirmek gerekiyor.
Eta 2824 istenirse olabilir.
Ayni butce veya 50 euro civari daha yukarisina cin mali kasaya isvicre 2824 oturtularak ayni cins kadran ile yapilabilir.
Isterseniz projeyi degistirelim ama ben bir cin kasaya ve icinde 2824 olan bir saate sadece hatira olsun diye bir tane alirim.
Aslinda kasalar 100 adet ama ben sadece 50 adet yapacagiz dedim, uretici bunu kabul etti.
Bu arada 50 adetlik siparisi dolduramadik, kalan saatleri alacak birisini de buldum ama o kisi 2824 leri almaz.
Bu durumda tami tamina kayit adeti kadar saat yaptirmak gerekir ki ben bunca aydir bu adette saat uretmeyi kabul edecek uretici bulamadim, belki bir baska arkadasimiz bulur ona birsey diyemem.
Bu kasalari ozel yaptirmiyoruz ki lug acikligini secelim.
Ozel yaptirilacak kasa adeti minimum 300 adettir buna ek olarak tasarim ve kalip ucretleri odemek gerekir.
Biz burada ismini veremeyecegim ama tanesi 3-4 bin $ olan bir saat markasinin kasalarini kullanacagiz, yani ureticinin elindeki fazlalik kasalari kullanarak tasarim ve kalip vs parasi vermeyecegiz bu durumda lug genisligini secme imkanimiz olmadi ne varsa o.
Neyse ben yukaridaki projeyi savunma pozisyonuna girmek istemiyorum, neticede cok iyi birsey yapmaya calistik ama goruyorum ki olmadi, benim teklifim, bu saat projesini artik ben yurutmeyeyim, bunu bir arkadas ustlensin ve takip etsin.
Kapalicarsidan cin saatleri alip uzerinde oynama yapilarak ta bir saat yapilabilir.
Yani bu saat elestiriye acik degil derken benim elestiri kabul etmedigim degil, eldeki imkanlarla yapilabileceklerin en iyisinin bu oldugunu anlatmaya calisiyorum.
Gunlerdir bu saat icin cok uzun saatler ve geceler ugrastik, inanin herseye yeniden sifirdan baslayacak enerji ve zamanim yok,
Yine soyluyorum, herseye yeniden baslanabilir ama bunu bir arkadasin ustlenmesi lazim.
Bu arada birsey daha eklemek istiyorum, maliyet isvicre maliyetidir, sizlerin daha fazla ucret odememesi icin bunlari belcikaya gumruksuz getirip herbirinize bireysel olarak kucuk fatura veya hediye faturasi ile gondermeyi planladim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 14:59

Arkadaslar birsey daha eklemek istiyorum, yarin da diger kayit olan arkadaslarin tepkilerini alalim ve bu projeyi simdilik askiya alalim diyorum.
Sadece uzerinde calismak bile cok keyifliydi, bundan hic sikayetim yok.
Eger foruma mutlaka bir saat yapalim derseniz bir baska gonullu arkadas gorevi devralsin derim.

Ertay dostumun da bu saati Omega ile karsilastirmasi cok hosuma gitti demek ki kalite acisindan bu saat simdiden omega ile karsilastirilabilecek bir saat gorunumu veriyor Very Happy
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 19:17

watcher demiş ki:
- bir saatin tasarim cizimi 2 ile 5 bin chf arasi degisebiliyor by

watcher'dan 2-5 K CHF yi ben aldım itiraf ediyorum, o unlu markaya da yakında ben tasarım yapacagım Smile şaka bir yana benim çok hoşuma gitti benim görsel kriterlerime uyuyor en azından, makine konusunda da siz ustadlara guveniyorum.

Belki uzun sure bu saatın ustunde degısıklıkler yapmamdan kaynaklı hem gorsel aşinalık hem de duygusal bir bağ var kabul ediyorum ama tarafsız bir gözle baktığıma çok başarılı çalışmanın ortaya çıktığı görüyorum.

şimdiden emeği geçen herkese teşekkürler. Ortak kararla hayata geçmeyecek ise de bu çalışma için harcanan emekler için teşekkürler. Hayata geçecek ise gururla taşıyacağım bir saatim olacağından dolayı çok mutluyum.
http://www.boraeresici.com
Axiaziz

Axiaziz

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 19:58

Öncelikle bir şey belirtmek istiyorum; kendi adıma konuşursam saati beğenmedim diye bir şey söz konusu olamaz.

Harcanan emek ve zamanın farkındayım, hatta sanıyorum farkında olmayan kimse de yoktur. Ama ayrıntılarla ilgili farklı görüş mutlaka olur, olması da doğaldır.

@eatcher hem bu emek-zamanı harcayarak hem de sürekli farklı görüşleri bizlerden duyarak gayet meşakatli bir şey yapmıştır.

Ama işte insanların hele bizim gibi insanların koluna takacağı saati çok incelemelerini normal buluyorum. Benim önerim ise şu; şu an eldeki tüm verilere kabulüm ben zaten. Sadece manevi değeri bile yeter.

Ama eğer mümkünse türksaat yazmayan, çünkü zaten Hazarfen yeterince belirleyici olacak bence veya saniye kısmı farklı yedek bir kadran alabilirsek ne ala olur. İsteyen istediğini kullanır diye düşündüm.

Tabii bunun olup olamayacağını bilmiyorum, benimki birazda uzaktan ahkam kesmek oluyor.
everywhere

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 20:37

peki fiyat konusu netleştimi acaba ne kadara sahip olabiliriz bu saate kayıt için belli bir süre varmı?

bu arada saatler bir içim su özellikle mavi kadranlı olan baya hoşuma gitti.emeği geçenleri tebrik etmek istiyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 20:42

Elbetde eleştiriler olacak bu doğal ama olayına özüne ve detaylara inilince hiç eleştirilecek tarafı olmadığı görülüyor, nedenler ise belli,1.si saatin harcanan emek haricinde yüksek manevi bir değerinin olması,2. si bu fiyata optimum bile olmayan çok üst düzey bir saatin olması (normalde olması gereken fiyat ortada) ve bu üst düzeyi yakalayabilmek için mevcut özel imkanların kullanılması, aksi takdirde parayı bastırdıkdan sonra isteklere uygun bir model de geliştirilebilir, ama bunun manevi hazzı ne derece olur, kaç kişi gücü yetip de bu saati alabilir.Bence bu şartlarda ortaya çıkan iş ve kalite mükemmel ötesi,bende bu saati gururla takmak, hatda başına birşey gelmesin diye takmamak,saklamak isterim, fumeur ,bu nedenle bu saati,kaliteli,değerli,(maddi,manevi),özel (zaten limitli ve gereğinden fazla özel,en azından kişiye özel),torunlara miras bırakılabilecek bir saat olarak değerlendirilmeli ve o gözle bakılmalı, bu şekilde kişilere uymayan bazı ufak tefek şeyleri gözardı edebiliriz, helede benim ve ertay gibi yedekli gitmeyi seven birileri için kadran,(kadran renkleride süper) iğne ve kayış ların yedekli olması süper bir olay,en azından kadran hangi renk olsun tartışmaları başından kesilmiş oldu,istedikden sonra bende bana uymayan eleştirilecek şeyler söyleyebilirim ama bunun haksızlık olacağını düşünüyorum,çünkü bu durumda ortak bir saat üretmemiz mümkün değil,belki watcherinda eleştirecek şeyleri vardır ama bu şartlarda bundan iyisi can sağlığı,süper bir olay, bence forumumuza hayırlı olsun. ok1
Ayrıca, 50 adet üretimin bu fiyat aralığında ürettirilmesi süperki anlaşıldığına göre normalde bu pek mümkün görülmüyor, ayrıca talebin 50 adedin altında kalması halinde alıcıda mevcut, üstelik saatlerin doğrudan watchera ulaşacak olması ve onun kontrolünden geçmeside çok önemli,çünkü üretiiciden herkese tek tek gönderilse bir göz-kişi tarafından kontroller yapılamıyacağı için saatden anlamayan kişiler acaba bana gelen ürün ne, bana kalitesiz birşey mi gibi endişeleride ortadan kaldırmakda. by
sonuç herzaman F/P oranı demezmiyiz, kaliteyi ucuza alıyoruz,daha ne olsun,bizim içinde önemli olan bu değil mi?

En son deka tarafından Ptsi 8 Şub. - 21:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 20:45

everywhere demiş ki:
peki fiyat konusu netleştimi acaba ne kadara sahip olabiliriz bu saate kayıt için belli bir süre varmı?

bu arada saatler bir içim su özellikle mavi kadranlı olan baya hoşuma gitti.emeği geçenleri tebrik etmek istiyorum.
Fiyat şu anda 350 euro ve net gibi gözüküyor, kayıt içinde şu an için değilsede bir süre konulacaktır,zaten ilgili başlığı takip ettiysen,ödeme için belli bir zaman olduğu görülüyor,bu şekilde herkes kendisini ayarlayabilir.(herşey netleşdiikden sonra yüzde 15-20 peşinat geriside daha sonra,sanırım, teslimat zamanı olabilir,watcher daha net bir bilgi verebilir.)
certus

certus

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 21:03

Bu şimdi mi söylenir diyeceksiniz ama gene de söyleyim.. Gördüğüm kadarıyla çap bazıları için baya bir büyük gelmiş 43mm falan, bu tamamen mekanizma ile ilgili bir durum tabi ki, kurmalı olması istendiği için büyük bir mekanizma olan unitas tercih edilmek durumunda kalındı.. Peki unitas değil de ETA 2801 olabilir mi, bildiğim kadarıyla bu makine unitas'a oranla daha küçük, böylece istenilen 41mm çapa ulaşılabilir gibime geliyor.. Üstelik 2801 de saniye göstergesi merkezde yer alıyor, ki bu durum bazıları için daha cazip olabilir...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 21:40

Konuyu pek detaylı bilmesemde yukarıdaki mesajlardan anladığım kadarı ile cevap vereyim, eta 2801, 41-42 mm.bir kasa için mümkün gözüküyor ancak, watcherin belirttiğine göre kaliteli isviçre kasa yerine çin malı bir kasa olması halinde aynı fiyata veya daha fazlasına olabiliyormuş,ayrıca 50 adetden geriye kalanları alacak şahıs bu makina olması halinde alma durumu olmazmış gibi gözüküyor,yani bu durumda kalanların eritilme, pazarlanma sorunu var galiba, bu da otomatikman maliyete yansıyacaktır.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 21:57

deka demiş ki:
Konuyu pek detaylı bilmesemde yukarıdaki mesajlardan anladığım kadarı ile cevap vereyim, eta 2801, 41-42 mm.bir kasa için mümkün gözüküyor ancak, watcherin belirttiğine göre kaliteli isviçre kasa yerine çin malı bir kasa olması halinde aynı fiyata veya daha fazlasına olabiliyormuş,ayrıca 50 adetden geriye kalanları alacak şahıs bu makina olması halinde alma durumu olmazmış gibi gözüküyor,yani bu durumda kalanların eritilme, pazarlanma sorunu var galiba, bu da otomatikman maliyete yansıyacaktır.

Evet aynen boyle, ustelik bizim kullanacagimiz makine ile 2801 arasindaki fark bir citroen ile mercedes arasindaki fark kadar.
Unitas 6498 makinenin, eta 2801 makinenin ve dornbluth markasinin makinelerinin resimlerini bulun bakin, bizimki dornbluth makinesinin biraz daha light versiyonu.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 21:59

o kadar teknik alt yapım olmadığı için bunu bilmiyordum, bu da güzel bir bilgi, peki ya 6497 olsaydı çap ne olurdu? diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 22:01

deka demiş ki:
o kadar teknik alt yapım olmadığı için bunu bilmiyordum, bu da güzel bir bilgi, peki ya 6497 olsaydı çap ne olurdu? diable
iste bu sabah sabah cok guldurdu, sabahim iyi basliyor, gunaydin dostum Very Happy
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 22:02

Günaydın. by
yolgezer_7k

yolgezer_7k

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedPtsi 8 Şub. - 23:25

Ben kendi adıma saatin tasarımını oldukça beğendim. Ve okuyup anladığım kadarıyla bu fiyata çıkarılabilecek optimum saat. Aslında hayranı olduğumuz saatlerin bile alacağımız zaman içimize sinmeyen tarafları olabilir. Forum için yapılacak saatin herkesin %100 hoşuna gitmesi, bu kısıtlı şartlarla oldukça zor. 300 adetle başladığımız sayı 50'ye düştü ve bu Mete ağabeyin şevkini kırmadı. Hatta bu 50 sayı da dolmadı. Ben Mete ağabeyle karşılaştığımızda bu konuya çok şüpheci yaklaştım ve ne kadar fazla istediğini ve emek çektiğini görüp ikna oldum. Yukarıda askıya alınmasından bahsetmiş, bu bence çok gereksiz, çok da üzücü bir durum. Ayrıca bu proje askıya alınırsa tekrar hayata geçebileceğine ben inanmıyorum. Elbette konuşalım, çok özel bir saat olacağından kusursuzluk arıyoruz belki de ama askıya alınmasın, bunca emek, heyecan boşa gitmesin. Bunun dışında yanlış anlamadıysam; kadranlar, iğneler ve kayış yedek olarak verilecek, yani kişiselleştirme imkanımız da var. Bu kısıtlı şartarda daha iyisi nasıl yapılır bilmiyorum. Benim beklentilerimin çok ötesinde bir saat olmuş elinize sağlık.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 0:01

Tesekkur ederim Mehmetcim, her halukarda buraya kadar gelmis olmasi bile buyuk keyif oldu, askiya alma yazisini dun sabaha karsi biraz da enerji dususu ile yazdim ama bugun gerekirse beyaz ve bos sayfayi yeniden onume cekecek enerjim var Very Happy
Projeyi yeniden baslatirsak 1 yil daha uzar, ne yapalim deriz o zaman saatimize bir yil sonra sahip olabiliriz.
Aslinda bunu gerceklestirelim, herkese teslim edelim eminim arkasindan yeni proje istegi gelecektir ok1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 0:25

Bence de bu emeği ve bu güzelliği (uysada, uymasada) boşa harcamayalım,anladığım kadarı ile buradaki düşük, maliyet karşımıza çıkan bazı şanslardan kaynaklandı,yoksa bu fiyata bu kalite mümkün gözükmüyor, bu şansı bir daha bulamayabiliriz.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 0:36

ustaların yanında teknik olarak konuşmam racona ters düşer ama görüntü konusunda benim üstteki akrep ve yelkovanı egzotik olan lacivert kadranlı yavruya bittim ben arkadaşlarıma göstersem onlarda tazılabilir mi acaba listeye valla ben bayıldım herşeyiyle mükemmel bence harika prier
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 0:41

listeden düşme gibi bir şansımız yok değil mi bu saati almak için kimlik numaramı bile veririm burda ben valla bravo
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 0:42

50 adet saatimiz var, simdilik kayit sayisi 30 civari yani yaklasik 20 adet daha kayit yerimiz var, ilk kayit olanlarda oncelik tabi ki.
Eger seriden saat kalirsa alacak bir satici da var.
Yani cevremizdeki arkadaslarimizdan almak isteyeni elbette ki kayita alabiliriz.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 0:45

Bugun aksama kadar tum degerlendirmeleri alalim yarin veya oburgun kayit sonlandirma tarihi, hesap acarak havuzda para toplama ve teslim tarihi gibi konulari netlestiririz
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 0:58

öncelikle saatı beğendim, yedek kadranlar, kayışlar ve de bombeli safir cam süper olmuş. türksaat yazısı kırmızı olmayabilirmi? ve kurma kolunda ve tokada bişey yazıcakmı? bence tokada hazerfen güzel durur..

not: benimde tam düşündüğüm saat bu değildi ama buda çok güzel bir saat olmuş.. ve görüntüler fotoda değil bilg.çizimi heralde, biraz titanyum gibi duruyor. parlak çelik olacak sanırım. elimize geçtiğinde çok beğenecemi düşünüyorum.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 1:06

watcher demiş ki:
Bugun aksama kadar tum degerlendirmeleri alalim yarin veya oburgun kayit sonlandirma tarihi, hesap acarak havuzda para toplama ve teslim tarihi gibi konulari netlestiririz
Bence kayıdın bitim tarihini belirledikden sonra bunu açık ve herkesin göreceği şekilde duyuralım, bazı teknik nedenlerden dolayı son mesaj takibi yapılamıyabiliyor,ancak tek tek tarih gözeterek takip gerekiyor, herkesinde buna zamanı olmayabilir,böylece görmedim, haberim yokdu gibi mazeretlerin önüne geçebilir ve herkese bu şansı tanımış oluruz,örn. bknz, axi nin forumun saatine kayıt olayı ve bu konudaki mesajı.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 3:08

Dostlar cok sevincliyim.
Son gorusmeleri bitirdik, saatlerin uzerinde bireysel isim ve tepe uzerinde logo gravur de olacak ve tum bunlar yukaridaki saydigim opsiyonlar da dahil fiyati degistirmeyecek, yani saat Belcika veya Almanya teslimi 350 euro ok1
Ilk etapta safir cam iki tarafli anti refle olmasini planlamistim ama reflenin cizilmesi gibi durumlar sikinti yaratabilir diye fikirler geldi, ben de bu durumda ic tarafa cift kat anti refle yapmalarini istedim bu da ok ok1
SEBA

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 3:45

Merhaba,
Başta sayın watcher olamak üzere bu işe zaman ayıran ve emek harcayan tüm arakaşlara çok teşekkürler. Saatin tasarımını çok beğendim ve fiyatı da çok cazip. Sadece yukarıda bir arkadaşımızın da belirttiği gibi , Türksaat yazısının kırmızı olması 2 renk klasik kadran üzerinde çok dikkat çekici. Hatta biraz da tasarımın güzelliğinden götürüyor gibime geldi. Kadranla veya üzerindeki amblemle aynı renkte olmasını tercih ederim. Ne olursa olsun böyle bir saate sahip olmak beni çok mutlu edecektir.
Saygılar,
silver

silver

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 4:12

çok güzel gelişmeler bunlar Smile

benim endeişelerim;

1- gri renk saniye halkası güzel durmuyor, saatin bütünüyle uyumsuz göründü, acaba o halka daha ufak olsa ve rengini değiştirsek ?
gözüm sadece krem üzeri siyah istiyor benim Smile

2- çap 43 mm'mi yoksa küsürü var mı acaba? yani 43 küsürse bende emanet durma ihtimali var, ancak 42.5-43 arasındaysa sorun olmaz gibime geliyor çoğunluk için
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 4:29

Saat 43mm
Saniye halkasi dizayni isvicreli bir saat dizayniri tarafindan yapildi, eger bu halkayi kaldirirsak kadran cok bos kalir ve denge bozulur diyor ve kaldirmak istemiyor.

En son watcher tarafından Salı 9 Şub. - 4:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
silver

silver

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 4:35

bence o gri halkanın kalkmasını isteyen baya kişi olabilir, ufak bir anket açılabilir bu konuda görüşleri öğrenmek için Smile
ertay

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 4:45

Durun bir dakika yaw,
benim omega ile kiyasladigim falan nereden cikti. o sözü sadece, lug egiminin her sey demek olmadigini belirtmek maksadi ile sarf ettim. Bu saat Omega olsa idi ooo ne güzel derdik.
profurio

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 5:32

uzun bir aradan sonra foruma girdim, bir de ne göreyim forumun saati görücüye çıkmış Wink. Genel olarak oldukça güzel olmuş, kesinlikle beğendim ancak gözüme batan birkaç şeyi söylemem gerekirse;

1. Kırmızı turksaat yazısı (o kadarda önemli değil)
2. Gri saniye halkası (krem ve siyah kadranlarda)

Zannedersem bir kaç kişi daha bunlardan bahsetmiş. Benim kişisel görüşüm, saatin kadranında 2 bilemedin 3 renk/renk tonundan fazlası biraz karmaşa yaratıyor gibi geliyor. O bakımdan lacivert kadranlı model renk açısından daha uyumlu gibi göründü gözüme.

Mete Abi umarım yazdıklarıma alınmazsın, aslında bu yorumlarımın hiçbir kıymeti yok çünkü saatin nihai durumu böyle olacak. gerçi baştada söyledim ben genel olarak saati oldukça beğendim. Öncelikle Mete Abi ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum, emeğinize sağlık. Bende isteyeceğim ama 1 tane mi yoksa 2 tane mi istesem karar veremedim.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 5:40

Dostlar ben hic alinmiyorum, tam aksine bu projeden muthis keyif aliyorum, mumkun oldugunca da herkesin arzusuna uyacak birsey olmasina calisiyorum.
Turksaat yazisinin kirmizi olmasi bir olcude bayragin rengi oldugu icin oldu.
Ama istege gore o yaziyi oradan kaldirtabilirim, eger kaldirma arzusu onplana cikarsa da kaldiracagiz ama bence yazik olacak ama bu saat sizler icin yapiliyor sizlerin istegi yapilabilirlik olcusunde dikkate aliniyor.
Saniye halkasinin rengi cizim olmasi nedeniyle goze batabilir ama gerceginde cok daha dengeli bir ton olacagini biliyorum.
Bir de cizimleri yapan isvicreli arkadasi fazla yordum, cizimlerdeki tonlamalarla daha fazla ustune gitmek istemiyorum
aaltindeger

aaltindeger

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 6:02

bence türksaat yazısı kalmalı, bu türk saat hazerfen oluyor ileriki zamanlarda başka bir forum saati yaptığımızda yine ismini türksaat (.....) koyarız böylece bir türksaat serisi olabilir mesela klasik bi saat yapıp türksaat istanbul diyebiliriz..Smile ama kırmızı renk saati basitleştirir gibi geliyor bana, türksaat yazısı kadran renginin iki ton koyusu olup kabartmalı olsa nasıl olur acaba , tabi yapım açısından mümkünmü bilmiyorum...
mustafasuren

mustafasuren

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık Icon_minipostedSalı 9 Şub. - 6:05

saat modellerini çok beğendim. herş ey çok güzel olmuş. sabrısızlıkla bekliyorum. Mete abi sağolasın.emeği geçenlere teşekkür

En son mustafasuren tarafından Salı 9 Şub. - 6:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Forumun saatini görücüye çıkardık
1 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Yeni model Zenith'ler görücüye çıktı
» Dünyaca ünlü lüks saat markalarının yeni koleksiyonları İsviçre’deki fuarda görücüye çıktı
» PP' in bu saatini kaç kişi biliyor?..
» Forum saatini çoğaltmak
» THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !