Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun saatini görücüye çıkardık

+26
asiruh2009
deha
MrWrong
solestar
teng
Azizim
tourby
cowboy
mustafasuren
profurio
silver
SEBA
aaltindeger
crazyhours
yolgezer_7k
certus
everywhere
borahan
Relojero
uzbey
propmatic
ertay
egunns
Axiaziz
deka
watcher
30 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
YazarMesaj
teng

teng

Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Empty
MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 8:08

100 m waterproof kayış nasıl oluyor ??
100 metreye kadar ıslanmıyormu yani ? diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 8:45

http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 10:29

watcher demiş ki:
Bana hafta sonuna dogru iki tane kayis modeli gelecek, eger yukaridaki opsiyonu kullanirsak oldukca pahaliya geliyor tanesi, simdilik fiyat vermeyeyim son tekliflerini alayim sonra vereyim.
Ama iki tane degisik modellerden satin aldim goonderecekler, belki onlardan istanbulda imal ettirebiliriz, kayislar rembourré, acaba istanbulda yapabilirler mi?
Asagidaki pahali model, 100 adet alinirsa yaklasik 35€/adet
Fakat antialerjik, astari kaucuk, 100m waterproof, itfaiyeciler icin ozel uretilmis, dalmaya da musait.

Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Chronissimo_waterproof

Şahsen bu tarz kayışlara sıcak bakmıyorum ama fotosu verilen ve önerilen bu kayışın tasarımını sevdim, en azından orijinallik var, diğerleri sanki uygun kayış bulamamışsında kenarları kesilerek saate uydurulmuş gibi.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 10:32

Örnek saat gelse ona örnek kayış yapsak ??
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 10:39

teng demiş ki:
Örnek saat gelse ona örnek kayış yapsak ??

olabilir tabi ki.
Zaten ornek bir saat istanbula gelecek.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 10:43

Bu saati bizde telekonferans yöntemiyle görsek en azından videosu çekilse,detaylı makro fotoları çekilse,hatda bilekdeki fotoları çekilsede şimdilik uzakdan hevesimizi alsak.
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 11:44

Ben sana telefonda anlatırım diable diable
egunns

egunns

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 12:10

kayış çok etli olmayacak değilmi :(
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 12:15

Bilmiyorum ki, ancak elime gecince gorucem.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 21:05

teng demiş ki:
Ben sana telefonda anlatırım diable diable
Sabırsızlıkla bekleyeceğim ,ama görüntülü telefon olsun. fumeur
GAREZ

GAREZ

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPerş. 18 Mart - 9:19

akbank kampanyasından 1000TL kazanırsam bende alırım ama 350€ şu yılda çıkmaz...
http://teknolojivesaatler.blogspot.com
negativ

negativ

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 4 Icon_minipostedPtsi 12 Nis. - 15:03

watcher demiş ki:

Biz bu saati kendimiz degil de bir markaya yaptirsaydik, mesela orient'e yaptirsaydik, orient marka olarak yazacakti ve kadranin bir yerinde turksaat yazisi veya logosu olacakti.

Bizim saatimizde Turksaat markayi temsil ediyor, forum yazmadik, bunu gorenin forum saati oldugunu anlamasi imkansizdir.
Hezarfen ise modeli temsil ediyor, tema : Turk, pilot saati, Pilot, gecmis, osmanli donemi, mekanik, antika.
Bunlardan yola ciktik.

Mesela bir omega/seamaster, rolex/submariner hic garibimize gitmiyor, Turksaat/hezarfen de boyle bisey bence

Bir dahaki saatimiz icin de ilginc seyler dusunuyoruz, mesela spor bir saat diyoruz, biraz da komplikasyon olsun mesela en az 775O olsun diyoruz o zaman yine kendi tarihimizi goz onune alarak eski bir bilim adaminin ismini model olarak alip mesela Turksaat/Farabi diyebiliriz.
Tabi ki tum bunlar sizlerin verecegi karara bagli ama bu kadar emek verince oyle bir saatimiz olmali ki, yarin lotodan para kazansaniz bile cebinize parayi koyup gidip ayni gun elde edebileceginiz bir saat olmamali.
Az parayla ender olani yakalamaliyiz.
Cebinize 1 milyon euro para koyun, dunyadaki hemen her saati o gun alabilirsiniz ama forum olarak beraber urettigimiz saati aylarca beklemek zorunda kalirsiniz.
Bence olayin puf noktasi burada.
Turksaat yazisi bir imzadir, marka degil, forumun imzasi, Teng dostum tarafindan bulusu yapilmis bir imza. El yazisi karakteri olusu bundandir.
Biraz sabredin, saatinizi alinca hikayesini ve uzerindeki her bir noktanin ne sembolize ettigini ve o noktaya nasil gelindigini, her bir kararin nasil alindigini hepsini anlatacagim, o zaman saatin uzerindeki her noktanin degeri oldugunu anlayacaksiniz.
Hazerfen logosunun Borahan kardesimiz tarafindan nasil gecelerce calisilarak yapildigini, kac denemeden ve refuzeden sonra son halini aldigini, nerelerden arastirmalar yapilarak sonuca ulasildigini,
kasanin neden bu kasa olmasi gerktigini, isvicre yapimi 316L celik kasa ile cin yapimi 304L celik kasanin arasindaki farklari ve cinlilerin 304L kasayi nasil 316L diye gecirdiklerini, tasarimin isvicrede 5000 ile 25000 arasinda degistigini ve bunu bizim odememek icin attigimiz taklalari, burada telefon basinda her yapilan islemin saglamasini yapmak icin telefon basinda isvicre saatciler federasyonu ve bircok uretici ile yapilan telefon ve mail trafigini, burada bu saat icin olusturulan klasorun ve bilgisayardaki dosya kabarikligini, yani kulislerde verilen savasi, sayfalar surecek keyifli ve heyecanli bir macerayi zevkle okurken ogreneceksiniz ve eminim saatiniz gozunuzde simdikinden cok cok yukarida bir deger sahip olacak.
Bu mucadeleyi vermek icin ancak benim gibi mazosist olmak gerektigini ogreneceksiniz.
Herkesi memnun edebilmek icin verilen savasi, olabilirleri ve olamazlari, aralarda yasanan hayal kirikliklarini, guvendiginiz bir arkadasinizin saati begenmeyerek vazgecmesinin yarattigi uzuntu duygularini ogreneceksiniz.
Hic beklemediginiz yerlerden gelen destek mesajlarini, sadece destek vermek icin birden fazla saat alimi yapmak isteyen mesajlari okuyunca yasanan duygulari ve yapilan nezaketin uyandirdigi sevinci ogreneceksiniz.

Neyse cok yazmayayim, biraz da surpriz kalsin, sadece biraz icimi doktum galiba

konunun ruhunu aciklayan 2 yazismayi buraya ekledim. cok guzel birsey yapmissiniz.imkanim olsa katilmak isterim.eldekileri satiliga cikardim insallah yetisirim diable .size tum samimiyetimle sunu diyebilirim bu olay kanimca turkiyede ilktir yani bir forumda tanisicaksiniz ,fikir alisverisinde ,onerilerde buluncacaksiniz ve girisimci ruhla ve cevrenizle tanidiklarinizla samimiyetinizle cok cok kaliteli bir saati en ucuza imal ettireceksiniz ve bu saatin gercekten bir ruhu olacak.sizi temin ederim ki bu saat suan bence bir turksaat sevenleri efsanesi olmustur ve dilerim rabbim yasarkende size gosterir bu saatin oykusunun dilde dile dolandigini.dusunsenize ileride bu saat belki bir efsane olucak ve diceklerki inaniyormusunuz forumda tanismislar ve bu saatin en ince ayrintisina kadar istisare edip bu gunlere gelmesine vesile olmuslar.ben boyle olacagina eminim.kalitesi ve ruhu cok cok musait.

DIPNOT: Lutfen hikayesini ve yapim asamasinda olan eglenceli tartismalari bir matbaacida hazirlatip saati satin alanlarinda kisa ozgecmislerini resimleriyle veya hepberaber toplu bir resim ufak birkac sayfalik bir katalog hazirlatirsaniz cok ayricalikli bir yere sahip olacaktir. ne kadar hos birsey bu yaptiginiz cok imrendim yaaaa

Forumun saatini görücüye çıkardık
4 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Yeni model Zenith'ler görücüye çıktı
» Dünyaca ünlü lüks saat markalarının yeni koleksiyonları İsviçre’deki fuarda görücüye çıktı
» PP' in bu saatini kaç kişi biliyor?..
» Forum saatini çoğaltmak
» THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !