Türk Saatforumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saat Forumu-www.turksaatforumu.com - Saatlerin Hyde park'ı-Saat Sohbeti

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forumun saatini görücüye çıkardık

+26
asiruh2009
deha
MrWrong
solestar
teng
Azizim
tourby
cowboy
mustafasuren
profurio
silver
SEBA
aaltindeger
crazyhours
yolgezer_7k
certus
everywhere
borahan
Relojero
uzbey
propmatic
ertay
egunns
Axiaziz
deka
watcher
30 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
deka

deka

Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 21:25

Bu tür detaylara yorum yapmak istemiyorum,bu nedenlede hangisi güzel olur diye kişisel görüşümüde açıklamayacağım, bence kadran dizaynı yapmak ayrı bir tecrübe ve iş kolu bu nedenle biraz da onların deneyimlerine güvenmekde yarar görüyorum, birde bu tip kişiler her ne kadar müşteri taleplerine uysalarda kadranın bütünlüğünü göz önüne alıp bazı istekleri dikkate almayabilirler, bence biraz da akışına bırakmak lazım,ilk deneyim olduğu için watcher da sanırım güzel bir saat ortaya çıkması için elinden geleni ardına koymayacaktır. fumeur
certus

certus

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 21:52

sevgili deka, ben hiç bir saatte farklı karakterde yazılar görmedim, belli bir yazı karakteri bütün saat boyunca kendisini tekrar eder diye düşünüyorum... üstelik denemekte zarar yok ki, çok zor olmasa gerek iki yazıyı da italik yapmak, ya da her ikisini de dik yapmak. bir de öyle görelim, olmazsa bu haliyle de kalabilir sonuç olarak... o kadarcık nazımız geçsin demi dizayn eden arkadaşımıza Smile)

yani bunlar kişisel görüşlerim, dikkate alınmazsa da sorun değil, çoğunluğa uyarız her koşulda..
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 22:38

Denemekten zarar gelmez,olabilir,neden olmasın.
profurio

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 22:55

Şimdi dikkatimi çekti, kadranda "swiss made" yazmıyor değil mi? arkada var ama kadranda yok.
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 23:03

Forum saati, süper süper süper olmuş gerçekten başta Sayın Watcher olmak üzere herkesin ellerine sağlık, çok çok teşekkürler. .. Koluma takmayı büyük bir heyecanla bekliyorum doğrusu.

Bu alışkanlık haline gelip de ikinci bir saat daha gündeme gelebilir belki diye ben şimdiden fikrimi belirtip önden rezervasyonumu yapayım dedim;elbette ki hayalimde bir Tourbillon yatıyor, ama sanırım fiyatları uçuk kaçık olacaktır, ama Regulateur tarzı bir şey belki ilginç olabilir.

Ama önce şu birinci saat takalım kolumuza değil mi

Very Happy alkisalkis
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 23:40

certus demiş ki:
sevgili deka, ben hiç bir saatte farklı karakterde yazılar görmedim, belli bir yazı karakteri bütün saat boyunca kendisini tekrar eder diye düşünüyorum... üstelik denemekte zarar yok ki, çok zor olmasa gerek iki yazıyı da italik yapmak, ya da her ikisini de dik yapmak. bir de öyle görelim, olmazsa bu haliyle de kalabilir sonuç olarak... o kadarcık nazımız geçsin demi dizayn eden arkadaşımıza Smile)

yani bunlar kişisel görüşlerim, dikkate alınmazsa da sorun değil, çoğunluğa uyarız her koşulda..

Omega speedmaster fumeur
http://www.turksaatforumu.com
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 23:48

Ahanda örnek geldi. diable
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPerş. 11 Şub. - 23:57

baska bisuru cikaririm Very Happy

zenith elite, zenith el primero....
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 0:11

Turksaat yazisi bir imzadir, marka degil, forumun imzasi, Teng dostum tarafindan bulusu yapilmis bir imza. El yazisi karakteri olusu bundandir.
Biraz sabredin, saatinizi alinca hikayesini ve uzerindeki her bir noktanin ne sembolize ettigini ve o noktaya nasil gelindigini, her bir kararin nasil alindigini hepsini anlatacagim, o zaman saatin uzerindeki her noktanin degeri oldugunu anlayacaksiniz.
Hazerfen logosunun Borahan kardesimiz tarafindan nasil gecelerce calisilarak yapildigini, kac denemeden ve refuzeden sonra son halini aldigini, nerelerden arastirmalar yapilarak sonuca ulasildigini,
kasanin neden bu kasa olmasi gerktigini, isvicre yapimi 316L celik kasa ile cin yapimi 304L celik kasanin arasindaki farklari ve cinlilerin 304L kasayi nasil 316L diye gecirdiklerini, tasarimin isvicrede 5000 ile 25000 arasinda degistigini ve bunu bizim odememek icin attigimiz taklalari, burada telefon basinda her yapilan islemin saglamasini yapmak icin telefon basinda isvicre saatciler federasyonu ve bircok uretici ile yapilan telefon ve mail trafigini, burada bu saat icin olusturulan klasorun ve bilgisayardaki dosya kabarikligini, yani kulislerde verilen savasi, sayfalar surecek keyifli ve heyecanli bir macerayi zevkle okurken ogreneceksiniz ve eminim saatiniz gozunuzde simdikinden cok cok yukarida bir deger sahip olacak.
Bu mucadeleyi vermek icin ancak benim gibi mazosist olmak gerektigini ogreneceksiniz.
Herkesi memnun edebilmek icin verilen savasi, olabilirleri ve olamazlari, aralarda yasanan hayal kirikliklarini, guvendiginiz bir arkadasinizin saati begenmeyerek vazgecmesinin yarattigi uzuntu duygularini ogreneceksiniz.
Hic beklemediginiz yerlerden gelen destek mesajlarini, sadece destek vermek icin birden fazla saat alimi yapmak isteyen mesajlari okuyunca yasanan duygulari ve yapilan nezaketin uyandirdigi sevinci ogreneceksiniz.

Neyse cok yazmayayim, biraz da surpriz kalsin, sadece biraz icimi doktum galiba Very Happy
propmatic

propmatic

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 0:12

arkadaşlar bir evde fare varsa, sizde bu fareyi yakalamak üzere eve bi kedi almak istiyorsanız o kendinin renginimi tartışırsınız? eve bi kedi geliyor işte. bunun sevincini ve heyecanını hepimiz yaşıyoruz. her kafadan farklı bi ses çıkıyor. birazda inisyatifi çok değerli tasarımcımıza bırakalım. 17 yıldır bu işte ve ayrıca birçok tanıdığımız büyük şirketlere çalışmış. hazır böyle bir insanı kendimize kazanmışken böylesi taleblerde bulunarak adamı bezdirmeyelim. dimi? Smile
everywhere

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 0:27

o zaman saat ile beraber saatin öyküsünü anlatan bir kitapçık saatin değerinin daha iyi anlaşılması açısından elzem oluyor sayın watcher Very Happy
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 0:48

everywhere demiş ki:
o zaman saat ile beraber saatin öyküsünü anlatan bir kitapçık saatin değerinin daha iyi anlaşılması açısından elzem oluyor sayın watcher Very Happy

Insallah forumdan birkac kitap cikacak bir zaman sonra ok1
Ama her saatin yaninda belki oykuyu anlatan bir ek hazirlariz ok1
deha

deha

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 0:49

Fikir bence çok güzel, her ne kadar başta kutusuz dendiyse de Hezarfen logolu bir kutu içinde bu kitapçık ile beraber daha güzel olur sanki, maliyeti belki biraz arttırır ama hoş olur sanırım. Neticede "limited edition" bir saat... Very Happy
everywhere

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 0:52

watcher demiş ki:
Insallah forumdan birkac kitap cikacak bir zaman sonra ok1
Ama her saatin yaninda belki oykuyu anlatan bir ek hazirlariz ok1

ok1
certus

certus

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 0:53

abaouww canevimden vuruldum... omega speedmaster denildi.... :oops:
tamam mete abicim... bu yazının üzerine boynum kıldan incedir... bekliyoruz sabırla ve keyifle.. perde arkasında olanları bilmediğimiz için atıp tutuyoruz tabi kusurumuza bakma...
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 3:25

Bende bu kadar detay bilgiye sahip olmasamda ucundan kıyısından bazı şeyleri öğrenme durumum olduğu için, konuyu bilmeyen sizlerden gelen talepler her ne kadar haklı olsada 1. ağız olmadığımdan birşey diyemiyordum,ama sanırım kısmende olsa bir açıklama geldi,bu açıklamadan sonra bize söylenecek birşey kalmıyor, bekleyip göreceğiz. ok1
solestar

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 4:34

Bütün bu uğraşlarınız, özveri ve fedakârlığınız için çok teşekkürler Mete Abi by
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 6:06

peşinatları yatırsak krizi biraz geçer mi? taskafa
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedCuma 12 Şub. - 9:13

ben sımdıden 2. saat ıcın heyecanlanıyorum desem yerıdır mesakkatli bir ıs, gercekten hıc de kolay olmadı ben cok fazla bırsey yapmadım ama meta abi epey anlatacakları var gıbı Smile

artık 2. sı ıcın gonullu kım olur bakalım... Wink
http://www.boraeresici.com
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 4:22

Tasarım konusu tamamen bitti mi acaba? Kurma kolu konusunda bir fikir ileri sürmüştüm ama mesajların arasında kayboldu. Very Happy Tasarım çok güzel olmuş özellikle handların Breguet tarzında olması ve saniye göstergesinin hilal biçiminde tasarlanmış olması harika olmuş. Ama kurma kolu çok modern değil mi?Ayrıca saat kurma prensibi ile çalışacağı için kurma kolunun tırtıklı bir biçimde olmasının daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.Mesela Chronoswiss tarzında ama abartılı bir biçimde değil kasa çapına uygun bir kubbeli kurma kolunun kullanılması handlar ile çok daha uyumlu olacağını düşünüyorum özellikle saniye kolu ile uyumlu bir ikili olur.Geç bir öneri oldu kusura bakmayın eğer tasarımda hala değişiklik yapılıyorsa bu fikrim değerlendirilebilir mi? Mesela bu kurma kolu gibi biraz daha ufağı.
Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Cswissperpcalwglg
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 4:34

Teklif ettigin kurma kolu standart bir kol.
Bundan heryerde birkac euroya bulmak mumkun,
Bizde kullanilacak olan ise cok ust duzeyde bir saat icin yapilan bir kol.
Derim ki heryerde bulamayacagimiz kurma kolunu alalim, istersek boyle standart olani ile her zaman degistirme imkanina sahibiz, bir saat ustasinin iki dakikada yapabilecegi birseydir bu.
Azizim
moderator
Azizim

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 4:41

watcher demiş ki:
Teklif ettigin kurma kolu standart bir kol.
Bundan heryerde birkac euroya bulmak mumkun,
Bizde kullanilacak olan ise cok ust duzeyde bir saat icin yapilan bir kol.
Derim ki heryerde bulamayacagimiz kurma kolunu alalim, istersek boyle standart olani ile her zaman degistirme imkanina sahibiz, bir saat ustasinin iki dakikada yapabilecegi birseydir bu.
Tasarım ile daha uyumlu olacağını düşündüm. Rolling Eyes
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedC.tesi 13 Şub. - 4:50

Bekleyelim, numuneler de bir ciksin, boyle ufak seyler her zaman toparlanabilir ok1
asiruh2009

asiruh2009

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 3:04

saat gerçekten güzel emeği olan herkesin ellerine sağlık sahip olacak arkadaşlar da güle güle kullanmak nasip olur inşallah herşeyin ötesinde çok güzel bir hatıra .....
dreren

dreren

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 6:03

bence saat çok güzel olmuş;kadrandan ötürü 6498 makina bence daha uygun bildiğim kadarıyla 6498 kalibreli makina cep saatinden kol saatine uyarlanmış bir makina;kadrandaki imleçleri de ilave edersek bence cep saatinden kol saatine geçiş gibi bir izlenim oluşturması açısından 43 mm ve makine gayet uygun
sevgi ve saygı ile
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPaz 14 Şub. - 6:08

Ustalarında belirttiğine göre bu makina için en düşük çapın 41.9 mm. olduğu belirtilmişti ki, bu kasa f/p oranı en yüksek,(mevcut yüksek kaliteli bir kasanın uygun fiyatla temin edilmesi)bir kasa olduğu için aradaki ölçü farkı da tolore edilebilecek bir düzeyde, ayrıca yapılan anketde ortaya çıkan ağırlıklı sonucun 42mm. olduğu göz önüne alınırsa mevcut makina ile ideal bir bileşim olduğu ortaya çıkıyor. ok1
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 3:44

Yaw saate baktıkça iyice ısındım,hele akrep yelkovan ile saniye koluna adeta hasta oldum,çok hoş, bir an önce yapılsa da kolumuza taksak. by
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 4:29

Bu arada kasanin orjinal markasindan yola cikarak kayis konusunda calismalar yapiyorum.
markada kayis luglarin dis tarafina dogru tasiyor, bu da luglarin 20 mm yapilmasinin nedeni imis.
Kayis yaklasik 28mm oluyor, luglarin icine gecen bolum 20mm olarak cikintili.
Uretici bize verdigi fiyata 20mm kayislari da dahil etmisti, buna ek olarak dedigim tur bir kayis dusunebiliriz, uretici verecegi kayislarin fiyatini ana fiyattan duserse oldukca kucuk bir rakam dusuyor, buna degmez diyorum, verilen kayislari baska saatlerde de kullanabiliriz.
Bu arada dedigim cikintili kayisi sadece almanyada yapiyorlar, irtibat kurdum, iki cesit var fiyat aldim, oldukca pahali ama uzerinde calismalar devam ediyor, bu arada bir baska cozum de Teng dostumdan gelebilir, ben derileri getiririm ve bunlarin birer ornegi de bende olacagindan turkiyede yaptiririz.
Onumuzdeki gunlerde bir tane kasa numunesi de bana gelecek, o zaman kayislari uzerine takar burada yayinlarim beraberce karar veriririz.
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 4:34

Ben o kayışları biliyorum, bir ara gönderdiğin fotodan da hatırlıyorum,benim kişisel görüşüme göre ona hiç gerek yok, kayışda sun'i bir genişlik oluşuyor,ayrıca bu tarz kayışı her zaman her yerden bulmak da güç,bence ne yapalım madem ki 20 mm. olması gerektiği gibi olsun derim, ben o tarz yapmacık şeyleri şahsen sevmiyorum.Benim oyum belli.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 4:38

kuzzu derisi lazımsa yardımcı olabilirim ama mevsiminde tabi fumeur
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 4:41

Kuzu derisi dayanmazda timsah derisine kimse hayır demez. fumeur
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 4:49

hangi mevsimde olur ki timsah ? scratch
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 4:53

Timsah derisi getirebilirim, Belcikada var yerini biliyorum, Crocodil Dundee'ye ise ihtiyac yok, kesilmis hazirlanmis satiyorlar ve tek defosu fiyati diable
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 4:56

O da çok defoluymuş yaw, en iyisi biz mevcut duruma razı olalım,1 adet kahve, 1 adet siyah yağlı deri. fumeur
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:00

valla bence kendimiz yakalasak beleşe getiririz mitralyözüm ve ben hazırım :twisted:
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:00

Kertenkele derileri su anda Teng dostum tarafindan dikis denemeleri geciriyor Very Happy
Onlarda ayni defo yok.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:02

crazyhours demiş ki:
hangi mevsimde olur ki timsah ? scratch

Yaz aylarinda dere kenarinda olurlar ama yem lazim, soyle bir siyahi bulup dere kenarinda gezdirince hemen geliyorlarmis kahkaha2
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:04

watcher demiş ki:
Kertenkele derileri su anda Teng dostum tarafindan dikis denemeleri geciriyor Very Happy
Onlarda ayni defo yok.
Hımmm, bak bu dikkate değer bir bilgi,değerlendirmek lazım. diable
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:13

Yaz aylarinda dere kenarinda olurlar ama yem lazim, soyle bir siyahi bulup dere kenarinda gezdirince hemen geliyorlarmis kahkaha2[/quote] dere mevcut ama zenci işi beni aşar en iyisi yurdum hayvanlarından yapalım biz valla kayışımızı en iyisi o gibi
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:22

Dostlar simdi isvicreden makine ureticisinden aradilar, yarin makine numunesini postaya veriyorlar, iki gun bende kaldiktan sonra geri gonderecegim, artik gece yastigimin altinda benimle uyur.
Gelince resimlerini de ceker burada yayinlarim.
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:35

habere bak şimdi bi saat daha almam inşallah beret
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:37

artık foruma sınırlı süreyle gireceğim evet evet öyle yaparsam daha iyi olur yoksa çarpıntı olur evet ben sınırlı gireceğim buraya artık
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:39

crazyhours demiş ki:
artık foruma sınırlı süreyle gireceğim evet evet öyle yaparsam daha iyi olur yoksa çarpıntı olur evet ben sınırlı gireceğim buraya artık
Hay allah sen beni oldurucen gulmekten yaw,
crazyhours

crazyhours

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 5:41

abi ne yapsam bilmiyorum köpeğimle oynayım ben biraz en iyisi akşamda ezel var bugünü kurtarayımda yarına allah kerim hadi ben gittim
deka

deka

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 6:06

watcher demiş ki:
Dostlar simdi isvicreden makine ureticisinden aradilar, yarin makine numunesini postaya veriyorlar, iki gun bende kaldiktan sonra geri gonderecegim, artik gece yastigimin altinda benimle uyur.
Gelince resimlerini de ceker burada yayinlarim.
İşte heyecan verici bir haber,içimizdeki en şanslı kişi,biz makinayı saatin içendeyken dışarıdan camın arakasından görebileceğiz, o da kaç ay sonra,çok detaylı,makro çekimlerden oluşan,yüksek kaliteli bol foto isteriz.ha, bu arada gerekli aparatlarla çalıştırmayı başarabilirsen,zaman tutmasına da bir zahmet bakıver. diable
borahan
Admin
borahan

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 6:37

ustad sen maknayı bana gonder 2 gunde bende kalsın fotoları detaylı cekerım ben Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 131433
http://www.boraeresici.com
barett

barett

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 6:49

bir teklifte benden .makine gelince bi kosu bende geleyim. posta
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 6:56

watcher demiş ki:
Bu arada kasanin orjinal markasindan yola cikarak kayis konusunda calismalar yapiyorum.
markada kayis luglarin dis tarafina dogru tasiyor, bu da luglarin 20 mm yapilmasinin nedeni imis.
Kayis yaklasik 28mm oluyor, luglarin icine gecen bolum 20mm olarak cikintili.
Uretici bize verdigi fiyata 20mm kayislari da dahil etmisti, buna ek olarak dedigim tur bir kayis dusunebiliriz, uretici verecegi kayislarin fiyatini ana fiyattan duserse oldukca kucuk bir rakam dusuyor, buna degmez diyorum, verilen kayislari baska saatlerde de kullanabiliriz.
Bu arada dedigim cikintili kayisi sadece almanyada yapiyorlar, irtibat kurdum, iki cesit var fiyat aldim, oldukca pahali ama uzerinde calismalar devam ediyor, bu arada bir baska cozum de Teng dostumdan gelebilir, ben derileri getiririm ve bunlarin birer ornegi de bende olacagindan turkiyede yaptiririz.
Onumuzdeki gunlerde bir tane kasa numunesi de bana gelecek, o zaman kayislari uzerine takar burada yayinlarim beraberce karar veriririz.
Kayışları üreticinin dediği gibi yapalım. 43 mm kasaya 20mm kayış çöp bacaklı miki gibi durur. Kayışlar 20 mm düz gelirse özel kayışmı yaptırsam diye düşünüyordum ben de.
watcher
Admin
watcher

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 8:04

Bana hafta sonuna dogru iki tane kayis modeli gelecek, eger yukaridaki opsiyonu kullanirsak oldukca pahaliya geliyor tanesi, simdilik fiyat vermeyeyim son tekliflerini alayim sonra vereyim.
Ama iki tane degisik modellerden satin aldim goonderecekler, belki onlardan istanbulda imal ettirebiliriz, kayislar rembourré, acaba istanbulda yapabilirler mi?
Asagidaki pahali model, 100 adet alinirsa yaklasik 35€/adet
Fakat antialerjik, astari kaucuk, 100m waterproof, itfaiyeciler icin ozel uretilmis, dalmaya da musait.

Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Chronissimo_waterproof
teng

teng

MesajKonu: Geri: Forumun saatini görücüye çıkardık   Forumun saatini görücüye çıkardık - Sayfa 3 Icon_minipostedPtsi 15 Şub. - 8:07

Remborde kayışı yarın sorarım, ama Remborde'de deri kalitesi önemli tabii.

Forumun saatini görücüye çıkardık
3 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Yeni model Zenith'ler görücüye çıktı
» Dünyaca ünlü lüks saat markalarının yeni koleksiyonları İsviçre’deki fuarda görücüye çıktı
» PP' in bu saatini kaç kişi biliyor?..
» Forum saatini çoğaltmak
» THK 100. YIL SAATİNİ QUANTUM YAPMIŞ !